KELLER Stanisław (czynny przed 1945)
akwarela, tusz barwny, ołówek, 22,8 x 22,5 cm, sygn. p.d.: Keller
uszkodzenie papieru w prawym górnym rogu
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wysuszona Ameryka do Roosevelta
akwarela, tusz, papier, 24 x 16 cm w świetle pasee-parout, sygn. l.d.: Keller
Pod kompozycją komentarz: Najweselszy Mikołaj- WYSUSZONA AMERYKA DO ROOSEVELTA. Och! My darling! taka byłam wysuszona że ledwona pomniku stałam.
Zniesienie prohibicji w USA, 1933
Akwarela, tusz, ołówek; wym.: 24,4 x 16,7 cm; sygn. l.d.: Keller. Pod kompozycją komentarz do rysunku satyrycznego.
Akwarela, tusz barwny, ołówek; wym.: 22,8 x 221,5 cm; sygn. p.d.: Keller. Humorystyczne przedstawienie miłośników piwa pilzneńskiego.
Wiosna w mieście - Nastroje wiosenne
piórko, tusz, akwarela, papier; 56,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StanKelller / 924.;
napis w obrębie pracy u góry drukowanymi: WIOSNA W MIEŚCIE.
oraz u dołu: "NASTROJE" WIOSENNE.
Lit.: H. Górska, E. Lipiński, Z dziejow karykatury polskiej, Warszawa 1977, ss. 196-197.