FELDMANN Jerzy (1909 Lwów - 1987 Milanówek)
Prezydent - projekt do kostiumu Intrygi i miłośći F.Schillera
gwasz, papier, 32 x 23 cm w świetle passe-partout, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci
cena wywoławcza: Wykup abonament
Notariusz- projekt kostiumu do Szkoły mężów Moliera
gwasz, papier, 32 x 23 cm, sygn. p.d.: J.Feldmann, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci
Stary Capuletti- projekt kostiumu do Romea i Julii W.Szekspira
gwasz, papier, 32 x 23 cm, sygn. p.d.: Jerzy Feldmann, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci
Sala lady Milford-projekt scenografii do Intrygi i miłości F.Schillera
gwasz, papier, 35 x 38,5 cm, sygn. p.d.: monogramem: JF
Ferdynand- projekt kostiumu do Intrygi i miłości F.Schillera
gwasz, papier, 32 x 23 cm, zapiski autorskie: tytuł sztuki, imię postaci
SGANAREL, projekt kostiumu do inscenizacji Szkoły mężów Moliera
akwarela, gwasz na papierze, 31,5 x 22,5 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d. "Jerzy Feldmann", u góry autorskie: tytuł sztuki, imię postaci.
technika mieszana (gwasz), papier;
25 x 19 cm (wymiar arkusza);
napisy ołówkiem u dołu w obrębie
kompozycji: Tancerka ...lit ???;
na odwrocie napisy ołówkiem: 9,5 cm
.... J. FELDMANN/ Baletki 2 przy .../ kolor
Fredro. Gwałtu, co się dzieje!
gwasz, papier; 36 x 55 cm (kompozycja);
opis autorski na odwrocie:
FREDRO/ "GWAŁTU CO SIĘ DZIEJE"
PROJEKT scenografii do sztuki L. H. Morstina Obrona Ksantypy
gwasz, akwarela, ołówek,
22,5 x 42,5 cm,
sygnowany czarną kredką l.d.
"projekt dek. / "Obrona Ksantypy"
Akt I I II", p.d. "Jerzy Feldman"
PROJEKT scenografii do sztuki Aleksandra Fredry Gwałtu co się dzieje
akwarela, gwasz, ołówek,
36 x 55 cm,
niesygnowana