EILE Marian (1910 Lwów - 1984)
KOMPOZYCJA SURREALISTYCZNA Z AUTOPORTRETEM, 1964
olej na płycie,
40 x 50 cm,
sygnowany p.d. "Eile 64"
Dziennikarz, malarz, wydawca. Od 1934 grafik w "Wiadomościach Literackich". W 1945 roku założył w Krakowie tygodnik "Przekrój", którego redaktorem naczelnym pozostawał do 1969 roku. W latach 1947-1951 był wykładowcą krakowskiej ASP.
cena wywoławcza: Wykup abonament
tempera na tekturze,
30 x 40 cm
sygnowana p. g. "Eile/54"
Rzadkość antykwaryczna!.
olej, płótno, 64 x 94 cm;
sygn. p. d.: Eile 61
Technika własna; 49 x 60 cm
Sygnowany p.d.: Eile 82
Technika własna; 43,5 x 55,5 cm
Sygnowany p.d.: Eile 83
Na odwrocie napis markerem: Początek apokalipsy
olej, płótno,
54,2 x 74,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eile 60
Technika własna; 64 x 76,5 cm
Stan zachowania: do konserwacji.
Olej, płótno;
55 x 77 cm
Sygnowany p.d.: Eile 59
Olej, płótno;
55,2 x 74,8 cm
Sygnowany p.d.: Eile 60
Olej, płótno;
61 x 72 cm
Sygnowany p.d.: Eile 61
Olej, płótno;
74 x 56 cm
Sygnowany l.d.: Eile 59