JANKOWSKA Bożena
akryl na płótnie, 50 x 60 cm,
sygnowany p.d. "B. Jankowska", Na odwrocie, na płótnie, autorskie: imię i nazwisko autorki, tytuł, data.
Wystawiany, opisany i reprodukowany:
"Bożena Jankowska: Magiczne światy przedmiotu", Olsztyn 2003 Galeria Sztuki Współczesnej; w katalogu reprodukcja na s. 24.
cena wywoławcza: Wykup abonament
JANKOWSKA Bożena
JANKOWSKA Bożena
olej na płótnie,
60 x 50 cm,
sygnowany p.d. "B. Jankowska"
na odwrocie, na płótnie autorskie informacje o obrazie
"Obrazy Jankowskiej pokryte siecią kwadratów tworzą swoisty świat. Do tego igra lekko z perspektywą i szaleje z jej surowym porządkiem. To wnosi niepokój i uczucie niepewności. Te martwe natury mają prekursorów w malarstwie holenderskim i w Op Arcie" (Edmin Kratschner).
JANKOWSKA Bożena
akryl na płótnie,
120 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie
JANKOWSKA Bożena
JANKOWSKA Bożena
olej na płótnie,
60 x 50 cm,
sygnowany p.d. "B. Jankowska"
JANKOWSKA Bożena
JANKOWSKA Bożena
akryl na płótnie, 120 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie
JANKOWSKA Bożena
JANKOWSKA Bożena
akryl na płótnie,
100 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: "Zewnętrzna strona" Bożena Jankowska
"Aussenseite" 1993
JANKOWSKA Bożena
akryl na płótnie,
100 x 95 cm,
sygnowany na odwrocie "Bożena Jankowska 1988 Dowody rzeczowe" (5) "Beweisstücke (Acryl)"