PICHELL Eugeniusz (1905 - 1976)
Pałac na wodzie - Łazienki Królewskie
akwarela, papier, 18 x 24 cm, sygn. p.d.: Pichell
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwaforta, papier, 16,5 x 12,5 cm (zadruk), sygn. p.d.: pod płytą Eug Pichell 1963
KARTY Z DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO, 1973
Teka, obwoluta twarda, płócienna, 50 x 40 cm, wstęp s.4, linoryt barwny z podpisem odręcznym autora; 7 linorytów barwnych 31 x 41 cm, sygnowanych ołówkiem, numerowane 2/60
drzeworyt, papier; 17 x 20, 5 cm;
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: Eug. Pichel ...1962
z albumu "Droga chwały Ludowego Wojska Polskiego"
drzeworyt, papier; 13 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem u dołu: Eug.Pichel ... 1962
akwarela na kartonie,
19,5 x 24,5 cm, sygnowana p.d. "E. Pichell"
12 drzeworytów Eugeniusza Pichella",
prace z lat 1959-1967
Zawiera 11 sztuk drzeworytów (brak jednego), oprawa tekturowa oklejona szarym płótnem z tłoczoną sylwetą pomnika Bohaterów Warszawy [Nike] oraz gmerkiem artysty PE, karta tytułowa oraz spisem prac wykonane odręcznie przez artystę?;
drzeworyt, papier; ok. 15 x 12 cm;
każda praca oznaczona na klocku gmerkiem artysty PE, u dołu sygnowana, datowana i opisana ołówkiem.
sygn. dat. p. d.
11 szt. (brak jednej planszy)
drzeworyt
ok. 15x12 cm
Drzeworyt;
13,4 x 14,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany d.: Przedwiośnie | Eug. Pichell 1957
"Stara Warszawa. Domy i ludzie. 13 linorytów", 1970, różne formaty, wszystkie sygnowane pod ryciną "Eug Pichell 1970", oraz "V-eme épreuve d`artiste". Teka płócienna.
drzeworyt, bibułka, 25,7 x 17,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Eug Pichel 1965; na płycie monogram PE