GADZALSKI Marian (1934 - 1985)
cena wywoławcza: Wykup abonament
guma dwuchromianowa, papier; 21,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. suchym tłokiem l. d.: Gadzalski.
1960s
gelatin silver print, 30 x 37 cm,
signature on the front, author`s stamp on the reverse,
edition: unspecified
vintage print
The photograph was made using a method characteristic of the artist`s work at the time. The graphic-like effect was achieved by the use of high-contrast materials and the production of multiple dupe negatives.
Publication: Foto. 69th Polish Photography Yearbook, ZPAF (1969).
lata 60. XX w.
brom, papier, 30 x 37 cm,
sygn. na przodzie, pieczęć autorska na odwrocie,
nakład: nieokreślony
vintage print
Fotografia powstała metodą charakterystyczną dla tego okresu w dorobku artysty. Efekt graficzny został uzyskany dzięki zastosowaniu materiałów o twardej gradacji i kilkukrotnym wykonaniu kontrnegatywów.
Publikacja: "Foto. 69 Almanach fotografiki polskiej" ZPAF (1969).
brom, papier, 19 x 24,5 cm,
pieczęć autorska na odwrocie,
nakład: nieokreślony
vintage print
Wystawy, m.in.: The London Salon of Photography (1974).
fotografia czarno-biała, brom, papier, 7,9 x 22,5 cm;
na odwrocie pieczęć autorska oraz napis flamastrem: EFIAP;
odbitka autorska, nakład nieokreślony