GOŁAJEWSKA Wiesława (1928 - 2015)
Wazon, lata 60. XX w., Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie
porcelit szkliwiony, malowany, 37 x 16,5 x 16,5 cm
na spodzie znak wytwórni pod szkliwem
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wazon do ikebany, Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków w Pruszkowie, lata 60 XX w.
porcelit, 14 x 19,5 cm
na spodzie znak wytwórni: 'PRUSZKÓW | MADE IN POLAND'
tzw. 'szkliwo zbiegające'
kolekcja Beaty Bochińskiej
Wazon do ikebany, Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków w Pruszkowie, lata 60. XX w.
porcelit, wys.: 9 cm, śr.: 17 cm
projekt z 1963 r., 'szkliwo zbiegające'
Wazon do ikebany, ZP Pruszków, 1963 r.
porcelit, tzw. szkliwo zbiegające, wys. 13,5 cm
Estymacja: 150 - 200 zł
Estymacja: 150 - 200 zł
Estymacja: 150 - 200 zł
podstawa nieregularna, korpus rozchylony ku górze, wylew łódkowaty, z jedną krawędzią zagiętą ku wnętrzu; powierzchnia z białym szkliwem o zastygłych, grubych, nieregularnych kroplach;
porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 13,5 cm, szer. 19,8 cm, głęb. 15 cm.
Polska, Pruszków, Zakłady Porcelitu Stołowego, 1963-1964.
Wazonik ceramiczny, lata 60 XX w.
glina, dekorowana nakrapianym mlecznym szkliwem,14 x 19 x 16 cm; sygnowany na spodzie znakiem wytwórni Pruszków
w skład wchodzą: paterka, wys. 6,5 cm;
wazon, wys. 14 cm; miseczka, wys. 9,5 cm;
glina, dekorowana nakrapianym mlecznym szkliwem,
wazon i miseczka sygnowana na spodzie znakiem wytwórni Pruszków
glina, dekorowana nakrapianym mlecznym szkliwem, wazon i miseczka sygnowana na spodzie znakiem wytwórni Pruszków