KAUBA Carl (Wiedeń 1865 - Wiedeń 1922)
brąz patynowany, biały marmur żyłkowany; wys. 31 cm, szer. 18,8 cm, głęb. 13,2 cm.
Austria, 1910
cena wywoławcza: Wykup abonament
postać półnagiej dziewczyny w zsuniętej na biodra szatce, grającej na fujarce, siedzącej na skale u stóp starożytnej ruiny z dwiema kolumnami jońskimi;
obok pasąca się owieczka; z drugiej strony - w załomie skalnym - laska i kapelusz pasterski oraz dzban; podstawa rzeźby kolista, toczona z czerwonego marmuru;
sygn. z boku C. Kauba;
brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 81 cm.
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
podstawa rzeźby kolista, toczona z czerwonego marmuru; sygn. z boku C. Kauba;
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
sygn. z boku C. Kauba
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
brąz srebrzony, podstawa czarny marmur,
wym.: 45 x 25 x 22 cm,
sygn. C Kauba.
brąz, wys. 21 cm;
sygn. na podstawie: C. Kauba
brąz, jasnobrązowa patyna, podstawa czerwony marmur, wym: 12 x 18 x 9cm, sygn. C. Kauba.
PARA PLAKIET - POSŁANIEC MIŁOŚCI
Drewno dębowe, metal złocony;
56,7 x 56,9 x 36,3 cm
Sygnowane:
lewa: l. d.: C. Kauba | stempel: GESCHöTZT |
stempel: C. KAUBA GESCHöTZT
prawa: p. d.: C. Kauba
Stan zachowania: niewielkie spękania drewna
CHŁOPCZYK I DZIEWCZYNKA, ok.1900
brąz patynowany,
sygnowane: C. Kauba oraz Geschutz