HARASIMOWICZ Leszek (ur. 1959)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta, 100 x 100 cm
Urodzony w Wałczu. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu gdzie studiował w latach 1980-85. Dyplom w pracowni malarstwa prof. J. Kaczmarskiego.
Aktualnie mieszka i pracuje twórczo w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 1985-2018 miał kilkanaście wystaw indywidualnych w galeriach w Polsce. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych min. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Polsce. Najważniejsze cykle malarskie to: Messengers, Vietnam, Born, Venice. Twórczość artysty podlega ciągłym zmianom a obrazy zatrzymują te zmiany, ten czas, który przeminął bezpowrotnie. Dla twórcy ważne są eksperymenty i eksploracja różnych stylów, mediów, motywów.
olej, płótno, 70 x 70 cm
olej na płótnie
70 x 70 cm
olej na płycie, 100x100 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: Leszek Harasimowicz 2005 akt olej
Akryl na płótnie, 100 x 100 cm
olej, płyta pilśniowa, 85 x 107 cm
sygn. p. d.: L. HARASIMOWICZ 02
olej, papier,
59 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. HARASIMOWICZ `03
olej, tektura
48 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. HARASIMOWICZ 03