GRAMATYKA-OSTROWSKA Anna (1882 - 1958)
Widok na Jarmutę w Szczawnicy, 1913
akwarela, tektura, 35,5 x 25,3 cm,
sygn. l.d.: AGramatyka 913.
Na odwrocie napis ołówkiem: "Widok na Jarmutę w Szczawnicy", oraz pieczęć zakładu galanteryjno-introligatorskiego Roberta Jahody, znanego krakowskiego introligatora, którego zakład zajmował się również oprawą obrazów.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Scena na dziedzińcu renesansowym
Gwasz, tektura; 44x 68,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A.Gramatyka
SCENA NA DZIEDZIŃCU RENESANSOWYM
Sygnowany l.d.: A.Gramatyka
Węgiel, gwasz, papier;
38 x 55 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: A. Gr. Ostrowska | 920
olej, płótno, wym. 48 x 64 cm, sygn. p.d.: A. Gramatyka /Ostrowska/Brugia 1907.
Na odwrocie naklejki z wystaw w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie.