BUTENKO Bohdan (1931 Bydgoszcz - 2019)
Gapiszon w garnku (Makaron) - ilustracja do wiersza Jana Brzechwy, circa 2010 r.
akwarela, tusz/papier, 30 x 40 cm
sygnowany w kompozycji po lewej: 'Butenko pinxit'
opisany ołówkiem p.d.: 'MAKARON 3'
Ilustracja prasowa do wiersza "Makaron" Jana Brzechwy
cena wywoławcza: Wykup abonament
Gapiszon i Matylda, circa 2010 r.
sygnowany p.d.: 'BUTENKO PINXIT'
Gapiszon i Strażak, circa 2010 r.
sygnowany p.d.: 'Butenko pinxit'
technika mieszana/papier, 29,5 x 41,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Butenko pinxit'
Latający Gapiszon Gucio i Cezar, około 2008 r.
technika mieszana/papier, 39,5 x 41,5 cm
Gapiszon strzela karnego, około 2008 r.
Plakat do filmu ROZŚPIEWANE WAKACJE, 1969
Druk, papier; 83,5 x 58 cm
Gadu gadu, ilustracja do tekstu J. Szymczaka, lata 80. XX w.
technika mieszana/papier, 30 x 39,5 cm
na odwrociu opisany: 'Bohdan Butenko - Warszawa'
Certa, ilustracja do wiersza Wandy Chotomskiej
na odwrociu opisany: 'W. Chotomska 91 | "CERTA"
Toszko Małpka Afrykańska, ilustracja do książki Angeła Karalijczewa, 1973 r.
Gucio i Cezar, ilustracja do książki Krystyny Boglar
sygnowany p.d.: Butenko pinxit'
na odwrociu opisany: "Gucio i Cezar" - K. Boglar | Bohdan Butenko'
na ilustracji postać z książek Jana Brzechwy - Lis Witalis
offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygn. p.d.: BUTENKO
stan zachowania: bdb -
technika mieszana/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: 'Butenko | pinxit'
offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: 'BUTENKO'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 83 x 57,5 cm
sygnowany p.g.: 'BUTENKO'
stan zachowania: bardzo dobry
I ty zostaniesz indianinem, 1962 r.
offset/papier, 83 x 58 cm
sygnowany p.g.: 'BOHDAN BUTENKO'
stan zachowania: dobry; nieznaczne naddarcia na krawędziach
Gapiszon w kominie, ilustracja książkowa, po 2000 r.
akwarela, tusz/papier, 40 x 30 cm
Gucio i Cezar, ilustracja książkowa, lata 90. XX w.
akwarela/papier, 30 x 40 cm
Gapiszon w gnieździe, ilustracja książkowa, po 2000 r. r.