ZALESKI (ZALEWSKI) Teofil (1858 - 1907)
olej, płótno; 112 x 49 cm; dat. p. d.: 1887
na odwrocie odręczny napis na płótnie - `E(?) Pomorskiemu | z pamiątką | kolega (?) T. Zaleski`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 24 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Teofil Zaleski
olej, płótno naklejone na tekturę; 25,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teofil Zaleski. 1899
olej/płótno,
112 x 49,5 cm
datowany p. d.: `1887`
ESTYMACJA 20 000 - 30 000
Krakowskie Przedmieście w Warszawie w ogniu wojny 1939 r.
akwarela, papier,
27,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: TZaleski / War. 19 25/IX 39
Na odwrocie dedykacja: Wielce szanownemu / i zacnemu up.człowiekowi / Franciszkowi Derwiszowi ten obraz / historyczny i dramatyczny w Jego ręce / na pamiątkę oddaję / T. Zaleski. / 19 10/X 39 r.
olej, płótno,
49 x 72.2 cm
sygnowany p.d.: Teofil Zaleski | 1889 (sygnatura drapana)