WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
sucha igła/papier, 17,2 x 12,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'E. Waniek', opisany i datowany l.d.: 'Przy maszynie 1934'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Waniek / 92;
na odwrocie, na płótnie napis: "Vanitas" E. Waniek / 92.
olej, płótno; 65,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Waniek / ... (zatarta);
na odwrocie opis: "Danye i Matylda" / E. Waniek 93.
olej, tektura; 60,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: e. Waniek / 1933, l. d.: E.W. 33;
na odwrocie opis autorski: Eug. Waniek / autoportret / 1933;
ponadto fragment kompozycji z kwiatami.
Kościół św. Barbary w Mikuszowicach
olej/sklejka, 44 x 36 cm
sygnowany l.d.: EW'
Baszta złodziejska- Wawel, 1978 r.
akwarela, 29,5 x 21,5 cm, sygn.
Dar Fundacji Eugeniusza Wańka.
Olej, sklejka; wym.: 89 x 53,8 cm; sygn. p. d.: E. Waniek; na odwrocie opis autorski, oraz naklejka z wystawy "Na 100-lecie urodzin Eugeniusza Wańka w Galerii Pod Rejentem w Krakowie", Kraków, 2006.
Miedzioryt; wym.: 195 x 157 mm; sygn. oł. p.d.: e.waniek 1934, l.d.: miedzioryt. Rzadka praca grafika i malarza, członka I Grupy Krakowskiej. Tematyka społeczna i rodzajowa to główne motywy przedwojennej twórczości artysty (zob. "Bezrobotny", poz. 19).
Flamaster, kredka, ołówek, papier; 26 x 18 cm
Sygnowany p.d.: e.w. | 76.; p.d.: Nice
gwasz, kredka/papier, 21,5 x 15 cm (w świetle passe-partout)
akwarela, 21,4 x 29 cm, sygn.
Dar Fundacji "Eugeniusz Waniek Fundacja".
olej/płótno, 70 x 50 cm
sygn.. p. d.: E. Waniek
sygn. i dat. na odwrociu: Eug. Waniek/ (Kraków)/ "Drzewo wolności"/ 1964
olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn.. p. d.: E. Waniek
sygn. i dat. na odwrocie: Eug. Waniek/
(Kraków)/ "Drzewo wolności"/ 1964
drzeworyt barwny/papier, 21 x 16,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'e.waniek', opisany i datowany l.d.: 'drzeworyt 1934'
sygnowany ołówkiem wśród przedstawienia l.d.: 'e.w'
tech. mieszana, karton, 20,5 x 33 cm,
sygn.. i dat. p.d. : E. Waniek / 948
tusz na papierze, 31 x 24 cm, sygn.
Dar Syna Artysty.
Miedzioryt; wym. 193 x 165 mm; sygn. kredką p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: sztych 1933 r.
Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 12.