GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)
litografia barwna, papier, 49 × 34 cm
w świetle passe-partout
cena wywoławcza: Wykup abonament
Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Marjackiego
litografia, papier; 39 x 27 cm;
14 plansz z 20, w tym 3 w oprawach; litografia, wym. 50 x 35 cm i 50 x 70 cm (jedna plansza); drobne uszkodzenia i zaplamienia, zniszczona okładka
Teka z serii „Motywy Architektury Polskiej Jana Gumowskiego", zeszyt V; Warszawa 1928.
litografia, papier, 43 × 28,8 cm
sygn. pł. p. b: J.Gumowski
Praca pochodzi z teki Widoki Krakowa wydanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie w 1926 r.
sygn. pł. p. b: J.Gumowski
Brama Floriańska i baszta pasamoników
sygn. pł. śr. d: J.Gumowski
Fragment bazaru przy bramie godzkiej w Lublinie
litografia barwna, papier, 49 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany napis na kamieniu l. d.: Fragment bazaru przy bramie grodzkiej / w Lublinie / JGumowski 1917 r.
Jasna Góra - widok klasztoru od wschodu
litografia, papier, 52,5 × 37 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie w lustrzanym odbiciu l. d.: J.Gumowski/Jasna Góra 1925