KANIEWSKI Jan Ksawery (1805 Krasiłów – 1867 Warszawa)
Portret mężczyzny z laską, 1864
olej, płótno dublowane; 72 x 59 cm
sygn. i dat. p. d.: Kaniewski / R. 1864.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
PORTRET PASTORA SZANIAWSKIEGO, po 1856
Olej, płótno dublowane; 70 x 54
Na szyi sportretowany ma Order Św. Anny II klasy oraz ustanowiony przez Aleksandra II w 1856 "Krzyż dla Duchowieństwa na Pamiątkę Wojny 1853-1856. Nazwisko osoby sportretowanej znane jest z przekazów rodzinnych.
PORTRET MĘŻCZYZNY Z LASKź, 1863
Olej, płótno dublowane; 72 x 59 cm
Sygnowany p.d.: Kaniewski | R. 1863
olej, płótno, 65 x 54 cm;