FEDER Adolf (Odessa 1886 - 1943 obóz Auschwitz)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 61 × 50 cm,
sygn. l. d.: Feder
na odwrocie dwukrotny napis: Feder
Portret muzyka w stroju klauna
akwarela/papier, 29,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
woskowa pieczęć aukcyjna i spuścizny artysty wystawiona przez dom aukcyjny Guy Loudmera p.d.
Martwa natura ze słoikiem i owocami
olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'Feder'
- dom aukcyjny Boisgirard-Antonioni, Paryż, grudzień 2013
Martwa natura z ciętymi kwiatami
olej/deska, 44 x 56 cm
sygnowany l.d.: 'Feder'
na odwrociu: odręczny napis 'Feder | Paris'
olej/płótno, 73,5 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: 'Feder'
olej/deska, 44 x 56 cm
sygnowany l.d.: 'Feder'
na odwrociu odręczny napis 'Feder | Paris'
akwarela, ołówek
41 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Feder
olej/deska, 44 x 56 cm
sygnowany l.d.: `Feder`
Odwrocie:
odręczny napis `Feder | Paris`
Estymacja 18 000 - 24 000 zł
olej, płótno; 61 x 46 cm
sygn. p.d.: AF
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
tusz, akwarela, papier,
22 x 46 cm;
sygn. l. d. oraz dedykacja: a Mr. Marc Grandjean
LES FEMMES DES PECHEURS, ok. 1930
olej, płótno
sygn. l.d.: "Feder"
73 x 60 cm
proweniencja: Collection Joseph Stieglitz
Par cessions successives, a l`actuel propriétaire
akwarela, tusz, papier
sygn. l.d.: "Feder"
50,20 x 30,50 cm
akwarela, gwasz, papier
sygn. stemplem l.d.
51 x 38 cm
proweniencja: Vente, Paris, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 21 octobre 1968, Lot 78 (acquis au cours de celle-ci par l`actuel propriétaire)
Collection européenne
wystawiany : Marseille, Forum des Arts-Palais de la Bourse, "Montparnasse, atelier du monde, ses artistes venus d`ailleurs - Hommage a Kisling", 19 juin 1992 - 4 janvier 1993, n°41, reproduit p. 38
LA DANSEUSE AVANT LE SPECTACLE
olej, płótno
sygn. l.d.: "Feder"
92 x 76 cm
proweniencja: Galerie Jean Tiroche, Israël
Olej, płótno
sygn. l.d.: "Feder"
27,40 x 22,40 cm