KALISZCZAK Zbigniew (1903 - 1985)
Akwaforta, kredka, papier; 15 x 19 cm
Sygnowana z płyty l.d.: Zb. Kaliszczak; p.d.: 19K71; ołówkiem pod ryciną: 1.120 Gdańsk - ul. Raiska Zb. Kaliszczak 1971
cena wywoławcza: Wykup abonament
Węgiel, papier; 34 x 50 cm
Węgiel, papier; 34 x 50 cm
Sepia, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.; 21.ZK+ III. | 1955
Sangwina, papier, 14,5 x 20,5 cm
Sygnowany p.d.: ZKaliszczak | 25 IX 55
WIDOK Z HALI BORACZEJ NA POŁUDNIE OD ŻYWCA
pastel, papier naklejony na tekture; 28,5 x 39 cm
Sygnowany l.d.: 19 VII 1933 | ZK; sygnowany i opisany na odwrocie
Tusz, akwarela, złota farba; 21 x 27 cm
Napis u dołu: O Adamku co Ewusie pomiędzy krze szukał jak się one tymczasem z szatanami godnie zabawiały
ULICA ZAMKOWA W WILNIE, ok.1925
Olej, tektura; 41 x 33 cm
Sygnowany p.d.: ZK
BUDOWLA Z NIEBIESKĄ KOPUŁĄ, ok. 1925
Gwasz, tektura; 24 x 19 cm
P.d. numer: 20
Węgiel, papier; 17 x 23,5 cm
Na karcie z albumu Wilno w ebonicie
Pastel, papier; 18,5 x 14 cm
Sygnowany p.d.: ZKaliszczak
PEJZAŻ Z SAMOTNYM DRZEWEM, 1965
Tusz, papier; 20 x 29 cm
Sygnowany l.d.: ZK | 25.VI. | 65
Akwarela, papier; 21 x 28,5 cm
Sygnowany p.d.: Z K | ZAMOŚĆ. 18.IX 1920
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 19 x 28 cm
Sygnowany p.d.; Worochta | 7.VIII.1926 | Z.K.
Tusz, papier; 20 x 29 cm
Sygnowany p.d.: # | # | 19 29/VI 65