BROLL Urszula (1930 Katowice - 2020 Przesieka)
akwarela, gwasz/papier, 28,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: U.Broll/1954
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 80 x 60 cm
sygn. na odwrociu: URSZULA / BROLL.
gwasz/papier, 30 x 40 cm
Akt długowłosej dziewczyny, 1953
tusz/karton, 32,5 x 22,5 cm
sygn. i dat. p.d. na odwrociu: Broll/1953
olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL.
olej/tektura, 17,5 x 21,5 cm
sygn. i datowany na odwrociu U. Broll 1956
olej, płótno; 69x49 cm, obraz dwustronny, na odwrocie kompozycja autorstwa artyski
*droit de suite
olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie na płótnie napis autorski: URSZULA BROLL URBANOWICZ / KATOWICE-UL. PIASTOWSKA 1 / ROK 1964.
akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygn. i dat. na odwrociu ołówkiem: Broll/1953
akwarela, tusz/papier, 35,5 x 24,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu ołówkiem: Broll/1952
akwarela/papier, 49 x 31 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967
technika mieszana/papier, 18,2 x 28,2 cm
na odwrociu naklejka aukcyjna
- Dom Aukcyjny Nautilus, 2014
olej, technika mieszana/płótno, 61 x 60,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'U. BROLL-URBANOWICZ | 1959'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'Urszula Broll-Urbanowicz | [nieczytelne] wym. 61 x 61 | nr. leg. Z.P.A.P. 3540 | 1959 olej'
- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 2014
akwarela/papier, 31 x 24,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967, przy górnej krawędzi: 4
akwarela/papier, 49 x 31 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967, obok: 12
tusz, papier, 35,7 x 26,7 cm
sygn. na odwrocie p. d.: Urszula Broll
tusz, papier, 36,7 x 27 cm w świetle passe-partout
olej/ płótno, 77 x 53 cm
na odwrocie nalepka papierowa z pismem odręcznym: Urszula Broll-Urbanowicz | tyt. P-15 | Katowice | [adres] | wym. 77 x 53 | nr.leg. Z.P.A.P.354 | 1958 | olej
olej/płótno, 55 x 73 cm
na odwrociu papierowe nalepki Centralnego Biura Wystaw Artystycznych i nalepka inwentarzowa
- II Wystawa Sztuki Nowoczesnej, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa 1959
- Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin; 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków
- Urszula Broll, Malarstwo (lata 50. i 60.), katalog wystawy, Kraków 2004, poz. kat. 10