OSTROWSKI Kazimierz (1917 Berlin - 1999 Gdynia)
tempera/papier, 70 x 100 cm
sygn. p.d.: "K.OSTROWSKI"
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, papier, 31 x 39,5 cm
sygn. i dat. p.d.: K.Ostrowski 73
technika mieszana, papier, 68 x 49 cm
sygn. l .d: K. OSTROWSKI
tech. mieszana, papier, 35 x 45 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: K.OSTROWSKI
olej, płótno, 92 x 64 cm
sygn. na blejtramie: KAZIMIERZ OSTROWSKI | GDYNIA | 1972 r
tempera, papier naklejony na płytę,
82 × 122 cm
tempera/papier, 100 x 70 cm, praca dwustronna
sygnowana: KACHU OSTROWSKI
tempera, papier, 55 x 72 cm
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI
tech. mieszana, papier, 35 x 45 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: K.OSTROWSKI
tempera, gwasz, papier, 49 × 67 cm w świetle ramy
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI
Opisywany i reprodukowany:
Wystawa morza w obrazach, Muzeum Narodowe w Gdańsku,
nr kat. 93, s. 141
tempera, papier, 68 × 95 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: K.OSTROWSKI
tempera, papier naklejony na płytę, 82 × 122 cm
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
gwasz, karton
99,5 x 66 cm
sygn. l.d.: k ostrowski
na odwr. napisy oł. g.: 8.0 "Atlantis" "Z Cyklu Koszalińskie "Pejzaż Zielony", niżej dłg.: Kastrowski [przekreśl.]
technika mieszana (gwasz, wosk), papier;
59,5 x 79 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: K. OSTROWSKI;
na odwrocie opisany ołówkiem: ... [Jarmark dominikański ? - słaboczytelnie] / 1985 r. / ul ...(nieczytelnie)
olej, płyta pilśniowa, 41,5×50 cm
sygnowany p.g. "K. Ostrowski"
tempera, wosk, papier;
68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI;
na odwrocie szkic kompozycji