NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1985;
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 Jerzy Nowosielski'
AKT ZE SKRĘPOWANYMI RĘKAMI, 1993
tusz pióro, papier jasnożółty
38,5 x 30,5 cm
sygn. l.g. wzdłuż krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 93
rewers: GRUPA OSÓB, ok. 1952-1954
olej, płótno
awers: 73,3 x 41,6 cm [w świetle oprawy]
rewers: 38 x 70,5 [w świetle oprawy]
SIEDZĄCA GIMNASTYCZKA, ok. 1951
olej, płótno szyte pionowo przez środek
100 x 67,2 cm
na odwr. na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z numerem i podpisem
akwarela, ołówek, papier, 20 x 25,3 cm
na odwr. napis oł.: SALOMON I DAWID | CYRYL I METODY
akwarela, papier
30 x 20,5 cm
na marginesach skalowanie
serigrafia/papier, 70 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995' oraz opisany l.d.: '20/60'
ed. 20/60
serigrafia/papier, 64 x 83 cm w świetle passe-partout
sygnowana i datowana oł. l.d.: 29/50, pd.: Jerzy Nowosielski 1998 r.
serigrafia / papier
edycja 13/50
78,5 × 63,5 cm (w świetle passe-partout)
99,5 × 82 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany p.d.: Jerzy Nowosielski 1998 r. opisany l.d.: 13/50
technika mieszana, gwasz, papier; 20,5 x 14 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: J. N.
olej, płótno; 24,5 x 35 cm;
sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1990
piórko, papier; 18 x 13,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N. (ołówkiem);
na odwrocie odręcznie pisany tekst artysty na temat teatru lalkowego
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WNĘTRZE | Z | AKTEM | JERZY | NOWOSIELSKI | 1971' oraz dedykacja: 'Kochanej | Pani Basi | w | dniu imienin | J.N. | 4.XII.74'
na odwrociu naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi - wywozowa na Festiwal Sztuki w Edynburgu w 1972
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 100 x 80'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, papierowa naklejka wywozowa oraz papierowa naklejka z warszawskiej Galerii Piotra Nowickiego
olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1961'
Boże Narodzenie w grocie , 1988 r.
olej/deska, 12,5 x 10,5 x 2,5 cm
wtórnie opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1988'
olej, płyta pilśniowa, 58 x 44,5 cm
olej, płótno, 100 x 120 cm
sygn. na odwrocie: Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski
olej, deska, 22 x 30 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski, na odwrocie pieczęć Tadeusz Nyczek - Maciej Szybist Galeria Sztuki Współczesnej w Krakowie