1 zł
2 600 000 zł

SIEMIŃSKI Mieczysław (1891 - 1965)

Chata w letnim pejzażu

olej, płótno; 26 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Siemiński;
na odwrocie papierowa nalepka z 1922 r. m.in. z numerem: 50529 z nazwiskiem autora i tytułem: Letni motyw.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sosny w słońcu, 1920

gwasz, karton; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: M.SIEMIŃSKI 920 r.;
na odwrocie oprawy nalepka z 1922 roku z numerem: 50538, nazwiskiem autora, techniką: gwasz, oraz tytułem: Sosny w słońcu.

Bukiet w wazonie, 1937 r.

akwarela, karton, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: 1937 / Siemiński

Zima w górach

sygn. l.d.
akwarela, pastel, tektura
14x18 cm

Orłowo

akwarela, papier, 29,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany p. d.: ORŁOWO/ SIEMIŃSKI

Paprocie i bez (1960)

sygn.dat.p.d.
olej, pilśnia, 50x74.5 cm

Chata

olej/płótno naklejone na tekturę, 26 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: 'M.SIEMIŃSKI.'

Świerki (1962)

sygn. dat. p.d.
olej, pilśnia
43x33 cm

akwarela, 53 x 40 cm

Łodzie w Orłowie

sygn. p.d.
akwarela, papier
29.5x38 cm (w świetle passe-partout )

Bukiet w wazonie, 1937

akwarela, papier, wym. 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: 1937 / Siemiński

Pilica

akwarela, papier naklejony na tekturę,
wym. 31,5 × 41 cm
sygn. l.d.: M.P.Siemiński

LEWKONIE W JAPOŃSKIM WAZONIE, 1937

Akwarela, papier; 50 x 65 cm
Sygnowany p.d.: 1937 | M | SIEMIŃSKI
Na odwrocie nalepka autorska

Las zimą

olej, płótno, 69,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: MSIEMIŃSKI 24.

W śnieżnym stroju

olej, tektura, 16 x 18 cm;
sygn. l. d.: M.P.SIEMIŃSKI;
na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy

Bukowy las

akwarela, papier
52 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: 1936 / Siemiński;
na odwrocie autorska nalepka z opisem obrazu

Bukowy las

akwarela, papier
52 x 71,5 cm;

W miasteczku

akwarela, papier,
47,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: ŁÓDŹ / SIEMIŃSKI ;
na odwrocie nalepki: autorska z tytułem, techniką i nr 144; z wystawy "Sztuka - Kwiaty - Wnętrze", Poznań
1937 z nr 3 oraz tytułem "Na targu", TPSP w Krakowie z 1935 r. oraz z Instytutu Propagandy Sztuki

Sosny w słońcu, 1924

olej, płótno,
wym.: 85 x 65 cm
sygn. l.d.: M.Siemiński (19)24
Na odwrocie naklejka autorska wypełniona atramentem: Mieczysław Siemiński / Sosny w słońcu / Warszawa, Wspólna
16 m. 5

Zima

olej, płótno, 100 x 74 cm; sygn. p.d.: M. / 1934 / Siemiński
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1935 r. (nr 1051)

liczba obiektów: 21