PAILES Isaac (Kijów 1895 - 1978 Paryż)
olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. l. d.: I. Pailes.
na odwrocie nalepka z Galerii Art Moderne w Paryżu z tytułem Coq deplumé.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z afrykańską maską
olej/płótno, 33,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'I. Pailes'
VASE DE FLEURS ANCIEN, ok.1930
olej, płótno
sygn. l.d.: "I.Pailes"
46 x 38 cm
pochodzenie: kolekcja D.A., Paris
Composition aux fruits, ok. 1930
olej na płótnie
33 x 46 cm
sygn. p. d.: I. Pailes
NATURE MORTE AUX FRUITS ET BOUTEILLES, 1913
olej, płótno
sygn. l.g.: "I. Pailes"
93 x 73 cm
pochodzenie: Ancienne collection Zborowski
Galerie Nicolas Poussin
obiekt importowany do UE (+ 7%)
Martwa natura z dzbanem i książką, ok. 1950
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: I. Pailes
Na odwrocie na krośnie malarskim nalepka : GALERIE MAX KAGANOVITCH / 99, Bd Raspail PARIS - Lit. 58 - 42, odręczne napisy: PAILES 15P/ n°255 powyżej nalepki napis: Nature Morte Pot et Livre"oraz numer: N°16
olej na panelu
37,5 x 46 cm
sygn. p.d. Pailes
olej, płótno
sygn. l.d.: I.Pailes
45,80 x 55 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
literatura:
Nadine Nieszawer, Marie Boyé, Paul Fogel, Peintres juifs de l`École de Paris, 1905-1939 , Paris, 2000, reprodukowany s. 277
PORTRAIT DE FEMME EN VERT, ok. 1930
olej, płótno
sygn. l.d.: I Pailes
64,50 x 54 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
olej, płótno
sygn. i dat. l.d.: I Pailes 1925
66 x 80 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. l.d.: I Pailes
TABLE FRUIT ET VIOLON, ok. 1950
olej, płótno
sygn. l.d.: "Pailes"
72 x 91 cm
proweniencja: Galerie Max Kaganovitch
PORTRAIT DE MADAME LIPCHITZ, ok. 1920
olej, płótno
sygn. l.d.: "I.Pailes"
65 x 50 cm
bibliografia : "L`amour de l`art", 1927, p. 224
olej, płótno
sygn. l.d.: "I.Pailes"
65 x 81 cm
olej, płótno
sygn. p.d.: "I Pailes"
46 x 55 cm
olej, płótno
sygn. l.d.: "I. Pailes"
opisany na odwrocie: "Coin de mer, Corse, 1927"
47 x 56 cm
olej, papier na kartonie
sygn. p.d.
27 x 35 cm
olej, płótno
sygn. p.d.
46 x 55 cm
L`EGLISE DE FLEURY LA RIVIERE, 1946
Olej, płótno
sygn., dat. p.d.: "I.Pailes 1946"
65,50 x 50,50 cm
Olej, płótno
sygn. p.d.: "I Pailes"
55 x 38 cm
Proweniencja: vérifier étiquette Etude de Me Paul RENAUD, 75009 Paris
Kolekcja I.B. Frydman, Paryż
Akwarela, pastel, papier
22,50 x 30 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydman, Paryż
Olej, płótno
sygn. p.d.: "I Pailes"
46 x 38 cm
Olej, płótno
sygn. p.d.: "I Pailes"
65 x 50 cm
Olej, płótno
sygn. l.d.: "I Pailes"
64,50 x 54 cm
Olej, płótno
sygn. l.d.: "I Pailes"
54 x 64 cm
Olej, płótno
sygn., dat. l.d.: "i.pailes 1925"
66 x 80 cm
LES PAYSANNES AU JARDIN, ok. 1930
Olej, płótno
sygn. l.d.: "i Pailes"
54 x 65 cm
PERSONNAGES AU BORD DES QUAIS, ok. 1930
Olej, płótno
sygn. p.d.: "I.Pailes"
46,50 x 55,50 cm
Proweniencja: Etude de Me Paul Renaud, Paris (voir si date de vente ?)
Kolekcja I.B. Frydman, Paryż
olej, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. l. d.: I. Pailes
na odwrocie nalepka z nr 22
Nature morte aux fruits i couteau
Olej / płyta pilśniowa
Sygnowany p.d.
50 x 61 cm
tempera, karton
28,5 x 37 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. I.Pailes
olej na płótnie, 49,5 x 69,3 cm
sygnowany l.d.: "I. Pailés"
na odwrocie nalepka: "Collection/ Charles Lasalle/ Paris"