ARTYSTA nieznany
Olej, sklejka, 29 x 23 cm, XIX/XX w.
sygn. p.d.: nieczytelna.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ARTYSTA nieznany
Portret mężczyzny we fraku z białym halsztukiem
Pastel, karton, 44,2 x 34,5 cm,
niesygnowany.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Olej, płótno dublowane, 137,5 x 119,5 cm,
niesygnowany, po konserwacji
XVIII/XIX w.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Olej, płótno, 88 x 117,5 cm.
Europa Zachodnia. Stan do konserwacji. 2 poł. XVIII w.
ARTYSTA nieznany
Scena rodzajowa - Śpiące dziecko
Olej, deska, 48 x 36 cm, nie sygn.
Stan zachowania: do konserwacji, deska wygięta. XIX w.
ARTYSTA nieznany
Scena rodzajowa - Młodzieniec z dziewczyną
Stan zachowania: do konserwacji. XIX w.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Olej, płótno dublowane, 35 x 29,5 cm.
Stan do konserwacji.
ARTYSTA nieznany
Olej, płótno dublowane, 61 × 50 cm, XIX w.
sygn. l.d.: nieczytelnie.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
olej, płótno, 45 x 37 cm, XIX w.
sygn. l.d.: (sygnatura nieczytelna), 1890.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Moskiewskie podwórko (1878 r.)
olej, płótno, 62 x 74 cm, kopia obrazu Wasilija Polenowa (1844-1927), XIX w.
ARTYSTA nieznany
olej, płótno dublowane, 75 x 62 cm, XVIII w.
Obraz posiada ekspertyzę wykonaną przez specjalistkę chemii konserwatorskiej krakowskiej ASP panią Marię Rogóż.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Olej, sklejka, 29 x 23 cm,
sygn. p.d.: nieczyt. (XIX/XX w.)
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Olej, blacha cynkowa, 34,5 x 48 cm,
niesygn. poł. XIX w.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
olej, płótno, 19,6 x 25,8 cm,
niesygnowany, XVIII w.
Po konserwacji, płótno dublowane.
ARTYSTA nieznany
Olej, blacha cynkowa, 34,5 x 48 cm, poł. XIXw. niesygn.
ARTYSTA nieznany
Gwasz, akwarela, papier, 31,5 x 44 cm, XIX w. opis autorski: "Tempio del Gigante vicino a Cuma", niesygnowana.
ARTYSTA nieznany
Gwasz, akwarela, papier, 32,5 x 44 cm, XIXw. opis autorski: "Grotta di Pozzuoli da Ponende... Presso Jerdinando Roberto strada Toledo Numero 56", niesygnowany.
ARTYSTA nieznany
Druk barwny na papierze kredowym; wym.: 460 x 640 mm; nie sygn.; ślad złożenia.
Plakat, potępiający wprowadzenie stanu wojennego, wydany w Wenezueli przez związek zawodowy Central Latinoamericana de Trabajadores CLAT.
ARTYSTA nieznany
olej/płótno, 200 x 100 cm
sygnownany i datopwany p.d.:'KW 68'
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Portret starca (epitafium), 1545 r.
deska, tempera, 31 × 32 cm
Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 16
ARTYSTA nieznany
Litografia barwna;
wym.: 305 x 240 mm (w świetle ppartout);
nie sygn.
ARTYSTA nieznany
Son nom paraitra, dans la race future, aux plus cruels tyrans une cruelle injure, 1815
Akwaforta ręcznie kolorowana;
wym. pl.: 240 x 300 mm;
nie sygn.
Rzadki, wydany we Francji lub tam kolportowany, druk propagandowy, pokazujący rywalizację Maksymiliana Robespierre`a z Napoleonem I o liderowanie tyranom.
ARTYSTA nieznany
Galante Stecher: 24 Kupferstiche aus dem XVIII Jahrhundert, 1905
Teka 24 rzadkich miedziorytów o tematyce erotycznej;
wym.: 150 x 110 mm; prywatny druk w serii "Bibliotheca Erotica et Curiosa", Bazylea 1905; z XVIII-wiecznych płyt wykonano 500 egz. (ten egz. 442; płyty zostały zniszczone).
ARTYSTA nieznany
Władysław Łokietek pod Płowcami
heliograwiura, papier
24 x 34 cm (odcisk płyty)
wg Juliusza KOSSAKA (1824-1899)
ARTYSTA nieznany
fotografia czarno biała, brom, papier,
19 x 24 cm;
dedykacja artystki: Für Lena/ Pavenda/ in Liebe/ Marlene/ 1966
ARTYSTA nieznany
Portret Konstantyna Brancoveanu, hospodara wołoskiego, 1. ćw. XVIII w.
Miedzioryt; wym. komp.: 138 x 82 mm; nie sygn. Portret ?w owalu, pod nim kartusz z herbem hospodara (odwróconym) ?i opisem: Ioanne Constantin Bassarabas Cantavsenvs de Brancowan [...] de Wallachen; nad. komp. nota edytorska: p. 1032. Grafika ?z wiedeńskiego wydania [brw] "Auraria Romano-Dacia". Hospodar w 1714 został oskarżony o zdradę Turcji i ścięty na rozkaz sułtański wraz z synami.
ARTYSTA nieznany
Cudowne objawienie Najświętszej Panny Maryj w Gietrzwaldzie, [1890]
Litografia barwna; wym. komp.: 417 x 275 mm (plansza 495 x 368 mm); pod komp.: Cudowne objawienie Najświętszej Panny Maryj [!] w Gietrzwaldzie // Wunderbare Erscheinung der heiligen Jungfrau Maria zu Dietrichswalde. Druck und Verlag v. A. Felgner in Berlin [ok. 1890], Made in Germany. W dolnej partii kompozycji widok sanktuarium.
ARTYSTA nieznany
Portret Samuela Puffendorfa, poł. XVIII w.
Miedzioryt wg. portretu D. K. Lockera Ehrenstrahla; wym.: 164 x 95 mm; nie sygn.; portret w owalu przycięty do granic kompozycji; kompozycja wzorowana na ilustracji do "Le Droit de la Nature et des Gens, ou Systeme General des Principes", wyd. F. Folkema, Amsterdam 1740.
ARTYSTA nieznany
Alegoria astronomiczna, 2. poł. XVII w.
Akwaforta; wym. komp.: 170 x 135 mm; nie sygn.
ARTYSTA nieznany
Jan II Kazimierz, 2. poł. XVII w.
Miedzioryt; wym.: 178 x 121 mm; nie sygn. Kompozycja wg obrazu D. Schulza i miedziorytu W. Hondius; opis pod kompozycją: Iuan Casimiro [herb Rzeczypospolitej oraz Snopek Wazów] Rey de Polonia; wersję z postacią odwróconą w lewo wykonał pierwotnie J. Sandrart. Lit.: "Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających", Warszawa 1998, suplement, poz. 6743.
ARTYSTA nieznany
Akwarela zawerniksowana, karton;
wym.: 22,7 x 29 cm; p.d. nieczytelna
sygnatura i data.
ARTYSTA nieznany
Bawarczyk z kieliszkiem wina
sygn. l.g.
olej, płótno
60x50
ARTYSTA nieznany
olej, płótno, 69 x 57cm
sygn. monogramem l.d.: BR (?)
Obraz został namalowany w Łucku na Wołyniu.
ARTYSTA nieznany
Riwiera Francuska. Palmy nad zatoką Garavan
akwarela, papier, 20 x 39cm
niesygn. , p.d. napis: a. d. Garavan
ARTYSTA nieznany
Riwiera Francuska. Widok na zatokę Garavan
akwarela, papier, 20 x 39cm
ARTYSTA nieznany
akwaforta podmalowywana,
35,5 x 25 cm, sygnowana nieczytelnie p.d., l.d.tytuł
ARTYSTA nieznany
KARTUSZ z herbem Stanisława Augusta Poniatowskiego
miedzioryt kolorowany,
17,5 x 10,5 cm w świetle p-p
u góry napis: "Das Wappen des gewefenen Königs von Pohlen Stanislai"
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany