VALCK Gerard (1652-1726)
Tablica odległości między większymi miastami Europy (m. in. Kraków, Gdańsk, Legnica, Poznań, Szczecin); w prawym, górnym rogu mapa Europy autorstwa Petera Schenka, Amsterdam ok. 1700 r.; miedzioryt kolorowany w epoce, wym. 49 x 58,8 cm (odcisk płyty)
cena wywoławcza: Wykup abonament
VALCK Gerard (1652-1726)
VALCK Gerard (1652-1726)
Chute des Anges [Upadek Aniołów], 1675-1684
Akwaforta wg rys. Remonda la Fage (1656-1684), obcięta wewnątrz lini odcisku płyty; wym. arkusza: 413 x 540 mm; pod wizerunkiem tytuł i napis: Apoc. 12, w l.d.r.: Remond la Fage fecit, w p.d.r. adres wydawcy: a Amsterdam. chez Gerard Valck. Avec Previlege, paw i kilka centralnych postaci podkolorowanych, kilka zaplamień, nierówno obcięte brzegi, egzemplarz po fachowej konserwacji, lewy górny róg uzupełniony masą papierową, dobrze widoczny znak wodny.
VALCK Gerard (1652-1726)
miedzioryt kolorowany,
wymiary w świetle passé-partout 49,5 x 58,5 cm;
rama drewniana, szkło; Amsterdam, 1706.
VALCK Gerard (1652-1726)
Amsterdam 1706 r.
Miedzioryt kolorowany akwarelą.
49 x 58 cm ( w świetle oprawy)