DORNHELM Baruch (1858-1928)
srebro próby 4 cechowane (monogram złotnika BD, cecha austro-węgierska z głową lwa,
próbą i literą określającą miasto nieczytelną); wys.6,5 cm, średn. 5,5 cm; waga 55 g.
Austro-Węgry, Lwów, k. XIX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
DORNHELM Baruch (1858-1928)
Płaskorzeźba: Posłowie austriaccy na audiencji u króla Jana III Sobieskiego
płyta prostokątna, w integralnych srebrnych ramach; u dołu napis: "Le Roi Jean III Sobieski de Pologne accorde son secours a l`Empereur Leopold d`Autriche que celui ci demande par ses envoyes"; powyżej data "1883"; sygn. złotnika "BD" oraz jego znak warsztatowy - hełm przebity strzałą; na boku z lewej strony umieszczono dwie naśladownicze punce gdańskie - miejską oraz rzekomego złotnika gdańskiego;
srebro kute, grawerowane, cyzelowane, polerowane i patynowane; 87 x 120 cm;
DORNHELM Baruch (1858-1928)
Płaskorzeźba Posłowie austriaccy na audiencji u króla Jana III Sobieskiego
płyta prostokątna, w integralnych srebrnych ramach; u dołu napis: "Le Roi Jean III Sobieski de Pologne accorde son secours a l`Empereur Leopold d`Autriche que celui ci demande par ses envoyes"; powyżej data "1883";
sygn. złotnika "BD" oraz jego znak warsztatowy - hełm przebity strzałą; na boku z lewej strony umieszczono dwie naśladownicze punce gdańskie - miejską oraz rzekomego złotnika gdańskiego;
DORNHELM Baruch (1858-1928)
Płaskorzeźba POSłOWIE AUSTRIACCY NA AUDIENCJI U KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO
srebro kute, grawerowane, cyzelowane, polerowane i patynowane;
87 x 120 cm;
płyta prostokątna, w integralnych srebrnych ramach; u dołu napis: "Le Roi Jean III Sobieski de Pologne accorde son secours a l`Empereur Leopold d`Autriche que celui ci demande par ses envoyes"; powyżej data "1883"; sygn. złotnika "BD" oraz jego znak warsztatowy - hełm przebity strzałą; na boku z lewej strony umieszczono dwie naśladownicze punce gdańskie - miejską oraz rzekomego złotnika gdańskiego