ARTYSTA nieokreślony, XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, płótno, 39 x 60 cm
sygn. p. d.: monogram nieczytelny
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Tryptyk o tematyce orientalnej
olej, płótno, wym. 97,5 x 36,5 cm (każdy)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej/płótno, 49 x 58 cm
sygnowany nieczytelnie p.d.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.
akwarela, papier
15.5x10.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.
akwarela, papier
14x10 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie, dat. p.d.
olej, płótno
55x98 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
olej, płótno
68x50 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
olej, tektura
24.5x34.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.
olej, tektura
26x35.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Krajobraz z morzem i ruinami twierdzy na szczycie góry
niesygnowany
olej, tektura
20x30 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
olej, sklejka
31x48 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
31.5x17.7 cm; 26.3x14.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, papier, 46 x 33,5 cm
sygn. p. d nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
pastel, papier, 36 × 26 cm w świetle passe-partout
sygn. nieczytelnie p. d.: [...] Meyer
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, tektura, 13 × 18 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Widok na bazylikę Sacre- Coeur w Paryżu, 1976 r.
akwarela, papier, 31 × 44 cm
sygn. i dat. p. d.: O.C.W. Jankowski 76
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Kobieta z wachlarzem [Portret kobiety w stroju historycznym]
niesygnowany
olej, płótno dublowane
101.5x76 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.g.
olej, płótno
55.5x46.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
reprodukcja barwna - offset, papier; 55,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
drukowany napis l. d.: Baptist.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Warszawa - tryptyk (miniatura)
akwarela, gwasz, papier; 11 x 20 cm (wymiar arkusza);
p. d. dedykacja: Kochanej Wici / Józek / (...) 23/II 17 r. (?).
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
pastel, gwasz, papier
37x50 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
akwarela, papier
6.5x4.7 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Szwoleżer polski w starciu z huzarem pruskim
olej, płótno, 58 × 46 cm
kopia obrazu Wojciecha Kossaka z 1914 roku o tym samym tytule
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Projekt scenograficzny (Rycerz w purpurowym płaszczu)
niesygnowany
technika mieszana, papier
40x28.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie, dat. l.d.
akwarela, papier
35x28 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Trzy fotografie ze spektaklu teatralnego
plansza tekturowa, fot. czarno-białe, 24,5 x 43 cm
Polska, lata 60. XX w.
Jest to zapewne spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie, z udziałem Niny Andrycz (?).
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Młoda hucułka z koszykiem (1938)
sygn. nieczytelnie, dat. p.d.
olej, tektura
71.5x52 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie, dat. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
41x28 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
gwasz, kredka, papier,
13,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
olej, tektura
66x47.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, gwasz, papier, 49 x 55 cm
sygn. i dat. p. d. nieczytelnie
papier uszkodzony przy prawej krawędzi
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Panorama Gdańska od strony Motławy
miedzioryt podmalowany, papier, 19 × 26 cm (odcisk płyty)
opisany u dołu ołówkiem
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie dat. p.d.
olej, płótno/tektura
44x57 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie dat. p.d. oraz dedykacja
ołówek, papier
43.3x35 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.
olej, płótno
50x70 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. dat. nieczytelnie p.g.
olej, płótno/tektura
40x33 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
gwasz, tektura
29x45.5 cm (w świetle passe-partout )
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
olej, tektura
18x41 cm (w świetle passe-partout)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
olej, tektura
42x20 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn.monogramem, dat.p.d.
sangwina, papier, 20.5x29.5 cm (w św.p-p)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.
akwaforta, akwatinta barwna
15.9x14 cm, 16.5x13 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
syntetycznie potraktowane przedstawienie stojącej figury mężczyzny, trzymającego przed sobą oburącz łopatę;
brąz patynowany na czarno, wys. 26 cm;
sygn. na prostopadłościennej podstawie: monogram wiązany FS
na odwrocie tabliczka z powtórzeniem znaku: FS oraz poniżej: F. [Ferdynand] SCHICHAU / ELBING [Elbląg] / 1939 / F.Nr.3356
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, tektura, 30,3, x 24 cm,
sygn.p.d.: 1906 VI/XI
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Pejzaż nadrzeczny (Na odwrociu szkic olejny: Trzciny nad rzeką)
niesygnowany
olej, tektura
50x62 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. l.d.
akwarela, papier
śr.42.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Martwa natura orientalna (1915)
sygn. nieczytelnie.dat. l.d.
olej, płótno
79x58 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
plakieta - mosiądz; 32 x 45,3 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
płyta drzeworytnicza; 17,5 x 17,2 x 2 cm;
płyta uszkodzona - pęknięta na dwie części
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Scena alegoryczna z Charlie Chaplin'em i Brzdącem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
31,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SW.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Świątynia Wang w Bierutowicach
sygn. nieczytelnie l.d.
tusz, papier
21x16 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.
tusz, papier
11.5x7.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Scena antyczna - płaskorzeźba (odlew)
gips patynowany, rama drewniana, złocona;
39,5 x 90 cm (wymiar kompozycji), 52 x 109 cm (wymiar całości);
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno, częściowo polichromowane;
wys. 42 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: Wspomnienie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Projekt witraża św. Bronisławy(?), 1 ćw. XX w.
ołówek, akwarela, papier; 52 x 16 cm (w świetle
oprawy);
Artysta krakowski zapewne wywodzący się z kręgu
Józefa Mehoffera.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Czytające dzieci - płaskorzeźba
terakota malowana na srebrny kolor;
18 x 14 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Wizerunek młodej kobiety, 1969
na drewnianym klocku
z uchwytem do zawieszenia;
technika własna ( farby olejne,
złocenia), klocek drewniany;
20,5 x 13,5 x 7 cm;
sygn. na boku: znakami
autorskimi oraz dat. 69
Polska, 1969 r.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Wizerunek Józefa Stalina w mundurze Generalissimusa
intarsja, deska; 52 x 43,5 cm;
I poł. XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
akwarela, papier
25x39 cm (w świetle passe-partout )
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
tusz, papier, 27,5 × 20 cm w świetle ramy
u dołu dedykacja: (...) w chwilach wolnych, chwilach wytchnienia, popatrz czasem na artystkę(.....)żyj teatrem... muzyką a lżej ci będzie (...w dniu imienin Twoich 28 X 1953/ Stanek(?)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Spotkanie - z cyklu: Sceny warszawskie
piórko, tusz, gwasz, papier; 16 x 9,3 cm
(wymiar arkusza).
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
W restauracji - z cyklu: Sceny warszawskie
piórko, tusz, gwasz,
papier; 17,2x12,6 cm (w świetle oprawy)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
pastel, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R.P.R. 18.V.961 dalej
podpis (słabo czytelnie)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
piórko, tusz, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J.../ 74 r. słabo czytelne
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
reprodukcja barwna - offset, papier 55,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drzeworyt, papier jasnobrązowy;
31 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, papier; 24,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: (...)/ 1953
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
płaskorzeźba, blacha miedziana;
14,5 x 55,5 cm (w świetle ramy)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
leżące na brzuchu, podpierające
prawą ręką głowę, nóżki skrzyżowane; gips patynowany na stare złoto;
wys. 19 cm, szer. 32 cm.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
na owalnej podstawie grupa figuralna przedstawiająca dwóch mężczyzn na koniach podczas galopu; mężczyzna z lewej ze strzelbą przy twarzy, drugi jeździec stojący w strzemionach trzymający pejcz w prawej dłoni;
żeliwo; elementy miedziane; wys. 51,5 cm;
wewnątrz oznaczenia: 1945 (w prostokącie), 1008 (w prostokącie) oraz znak cyrylicą: M/ KZ/ KUSA
oraz dwugłowy orzeł;
Rosja, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
metal, podstawa kamienna;
wys. całkowita 44,5 cm; sygn. na podstawie: TR
na odwrocie dedykacja okolicznościowa z datą: 1974
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie (1966)
sygn. nieczytelnie dat. l.d.
olej, płótno
65x82
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Most na Motławie w Gdańsku (1929)
sygn. nieczytelnie dat. p.d.
olej, tektura
39.5x50
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sucha igła?, akwaforta papier;
15 x 21,5 cm (wymiar bicia),
(22,5 x 32,5 wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ... b Cuur ?
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, gwasz?, papier;
25 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
dat. p. d.: 1927 (?)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem;
30,5 x 22 cm ( w świetle oprawy)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, płycie; 70 x 50 cm
sygn. p. d.: HK... (słabo czytelne)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, naklejony na tekturę;
21x 27 cm, sygn. p. d.: (zdrapana)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, papier;
26,5 x 12 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: nieczytelne
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 33 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: A. Fat....?
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
glina ceramiczna, podstawa drewniana;
wys. całkowita 15 cm
sygn. na odwrocie
monogramem: TZ ? XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. p.d.
akwarela, tektura
24.5x35 (w świetle passe-partout )
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie dat. p.d.
ołówek, papier
35x26.5
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno; wys. 48 cm;
napis ryty wtórny: Szukalski / szczep "Rogate serca" [sic!]
Praca nieokreślonego artysty - wiązana z ręką Stanisława Szukalskiego (1895-1987).
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno, 60 x 59 cm;
Pęknięcie deski w górnej partii
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
piórko, tusz, gwasz, deska;
29x19 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: nieczytelny
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie l.d.
olej, tektura
43x35.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
niesygnowany
fotografia, tektura
27.8x19.8 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.dat. l.d.
olej, tektura
19x25 (w świetle passe-partout) cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Portret z gorejącymi oczami [Przerażenie]
niesygnowany
olej, tektura
30x24 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Popiersie Józefa Piłsudskiego - rzeźba gabinetowa
w mundurze, z torsem ozdobionym licznymi orderami;
brąz, wys. 14 cm;
na odwrocie ryty napis: Soj20 34 R., od spodu oznaczenie: 38
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Pejzaż górski z kobietą (1936)
sygn. nieczytelnie dat. l.d.
olej, płótno
48.5x62.5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Pejzaż jesienny z wrzosowiskiem
sygn. nieczytelnie p.d.
olej, płótno
69x98 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej płótno; 60 x 100 cm;
na odwrocie dwukrotnie napis: Wild Otto (1898-1977) [sic!] / SCHAFHERDE
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwaforta podmalowana, papier; 49,5 x 59,5 cm (kompozycja);
sygn. p. d.: nieczytelnie ołówkiem
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
tusz, piórko, akwarela, papier;
29 x 22 cm;
sygn. p. d.: Mexer-(...)?
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ołówek, papier jasnobrązowy;
46,5 x 34, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, płyta; 23,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Mesjasz?
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, płótno; 57 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sear. M./ 1974r.[zacieki na płótnie]
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, gwasz, papier; 14,4 x 21,2cm (w świetle oprawy);
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 22 cm;
napis p. d.: Rothenburg/ 11.8.13/ Fr. Mellin (ołówkiem)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
piórko, tusz, akwarela; 18 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
litografia (?), papier;
owal 19,8 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Zestaw fotografii z albumu rodzinnego malarza Józefa Kidonia (1890-1968)
121 sztuk;
fotografie czarno-białe, format zróżnicowany;
od 5,2 x 2,1cm do 9 x 14 cm;
część fotografii z odręcznymi adnotacjami ołówkiem na odwrocie.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, deska; 16,5 x 24 cm;
sygn l. d.: J. v E.
Na odwrocie opis ołówkiem: King Charles / spanielo
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
litografia ?, papier; 24,5 x 29,8 cm (odcisk płyty), 30 x 40 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: MH/ 73 (monogramem na płycie); oraz poniżej odcisku ołówkiem M. Ha....; nr odbitki l. d.: 1/20 II.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, płótno, 63 x 55 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sygn. nieczytelnie p.d.,
olej, płótno,
30x24 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwaforta, papier, 16,3 x 21,3 cm (odbicie), 18 x 22,5 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. p. d.: (nieczytelnie), l. d.: eA
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, płótno, 53,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: K. H. .../ 44? (nazwisko i pierwsza cyfra daty nieczytelne)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drzeworyt, papier,
29,5 x 36 cm (odcisk płyty);
opisany p. d.: KADZAND / augustus 1957 / Jaroslav,
sygn. u dołu ołówkiem : nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
zestaw 36 fotografii czarno-białych, brom, papier,
18 x 24 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier,
24 x 18 cm;
Stanisław Gałek (1876-1961), malarz, twórca licznych pejzaży górskich.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Stanisław Gałek zapalający papierosa
24 x 18 cm;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
24 x 18 cm;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
litografia, papier,
29,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. nieczytelnie (ołówkiem)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
17,8 x 23,5 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
litografia, papier, 29,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Para rze¼b - Walczący na koniach
kompozycja metali, patyna w barwie starego złota, wys. około 49 cm,
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Sklejka, olej; 38,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.:... orth/ 52 (?)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, papier, 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
napis ołówkiem na passe-partout: Zb. K. Tchorek
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
kompozycja metali, patyna w barwie starego złota, wys. około 49 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
brąz, podstawa z jasnobrązowego, żyłkowanego marmuru;
wys. całk. 21 cm, figury 13cm;
sygn. z boku, poniżej głowy: W
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
grafika, papier, 14 x 21 cm (wymiar odbitki), 19,5 x 25 cm (wymiar całkowity),
sygn. p.d.: ... (nieczytelnie), l. d.: 3/100
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akryl, papier, 60 x 49,5 cm,
opisany u dołu: Portret acryl / wrzesień 93 Dan
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
linoryt(?), papier, 42,5 x 51, 5 cm (w świetle oprawy),
sygn p.d.: ... 51 (ołówkiem, sygnatura do rozczytania), nr grafiki l.d.: 1/7
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
technika własna, papier, 76 x 51 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: .../ `87 (ołówkiem)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sucha igła, akwatinta barwna, papier, 33,6 x 24,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: ... 86/200 (nieczytelnie, ołówkiem)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Bli¼nięta - z cyklu: Znaki Zodiaku
sitodruk?, 14,7 x 11 cm (odbitka);
opisana u dołu: Znaki Zodiaku "Bli¼nięta" ...(podpis nieczytelny) 90
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
postać nagiej kobiety leżącej na plecach w pozie embrionalnej;
brąz, podstawa z jasnobrązowego, żyłkowanego marmuru; wys. całk. 21 cm, figury 13cm;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
brąz, drewno czernione, marmur brązowy, żyłkowany; wys. 21 cm;
Polska?, 1 ćw. XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
wg Arnold BÖCKLIN, (1827-1901)
węgiel, papier, 30,5 x 57,5 cm ( w świetle oprawy);
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
pastel, papier, 64 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: nieczytelnie
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno lipowe?, wys. 32 cm (pionowe spękania klocka drewnianego)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Portret nieznanego kanonika, ok. 1830
olej, płótno dublowane, 95 x 76 cm;
przed konserwacją;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
olej, tektura, 16 x 20,5 cm;
sygn. l.d.: Rousseau (?)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
mosiądz patynowany, 160 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
sucha igła, papier,
22 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d..: E G (na płycie)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno lipowe?, wys. 32 cm
(pionowe spękania klocka drewnianego)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Pejzaż górski z białym domkiem
olej, sklejka, 80,5 x 110 cm;
sygn. l.d.: nieczytelnie (końcówką pędzla w masie)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Portret Ignacego Jana Paderewskiego
ołówek, papier, 32,8 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
napis l.d.: John
wg Edwarda Burne-Jones`a
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
grafika kolorowa, 29 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. ołówkiem; odbitka 32/62
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ołówek, papier, 28,5 x 21 cm;
sygn. z prawej.: G... /10. III. 87 r.;
praca na karcie konkursowej Teatru Powszechnego z 1979 r.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
kompozycja metali, podstawa z kamienia, wys. całk.: 31,5 cm;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
kompozycja metali, podstawa z kamienia, wys. całk.: 22 cm;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
kompozycja metali, podstawa z kamienia, wys. całk.: 18 cm;
brak części: lufy karabinu
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drzeworyt, papier,
11,9 x 11,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p.d.: Otober (?) 26
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno lipowe?, wys. 32 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
kredka, papier, 30,8 x 21,3 cm;
sygn. p.d.: KM (lub KU).
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwarela, papier,
37 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Zdjęcie z krzyża
akwaforta, papier,
30,3 x 22,8 cm (odcisk płyty)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
W stajni
akwaforta, papier,
15,7 x 22 cm (odcisk płyty),
26,6 x 38 cm (wymiar arkusza)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Dziki koń
akwaforta, miękki werniks, papier,
17,3 x 15,3 cm (odcisk płyty)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno lipowe?,
wys. 32 cm (pionowe spękania klocka drewnianego)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
brak części: lufy karabinu
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
Trzy postacie alegoryczne - płaskorzeźba
gips patynowany (?), 28 x 24 cm;
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno lipowe?, wys. 32 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
brąz patynowany, wys. 22,5 cm;
sygn. na spodzie: MJ (monogram wiązany) / 34 (?)
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
drewno lipowe?, wys. 32 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akwaforta, 35,5 x 25,5 cm
sygn. l.d. oł. nieczyt.
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
brąz patynowany,
67 x 40 x 88 cm
ARTYSTA nieokreślony, XX w.
akt klęczącej kobiety, wygiętej do tyłu;
granit; wys. 29 cm;
sygn. na odwrocie (nieczytelnie)