GET-STANKIEWICZ Eugeniusz (1942 - 2011)
Zestaw 2 prac Barbary !, 1971 r.
akwaforta, akwatinta, 10 x 9,5 cm (wymiary każdej pracy)
każda z prac sygnowana i opisana ołówkiem: 'Barbary | Get71'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Zestaw 3 exlibrisów: M. Putowskiego oraz Jana Reszki
litografia/papier, 29 x 19 cm
1) sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Get’ oraz opisany na płycie: 'Jan Reszka'
sygnowany i opisany ołówkiem na odwrociu: ‘E. Stankiewicz | ap. 7/66’
2) sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Get’ sygnowany i opisany ołówkiem na odwrociu: ‘E. Stankiewicz | ap. 8/66 | 39 x 83’
3) sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Get 66’ oraz opisany na płycie: 'Exlibris M.Putowskiego' sygnowany i opisany ołówkiem na odwrociu: ‘E.Stankiewicz ap 9/66 | 70 x 48’
akwatinta/papier, 17,5 x 12 cm (arkusz)
sygnowany i datowany długopisem p.d.: 'Get 69'
technika mieszana, papier, 48 x 68 cm,
sygn. p.d.: Get 77
technika mieszana, papier, 37 x 34 cm,
sygn. p.d.: Get
technika mieszana, papier, 31 x 25 cm,
sygn. p.d.: Get 70
technika mieszana, papier, 61 x 46 cm,
sygn. p.d.: Get 78
Dziewczyna oczekuje na przylot kogoś bliskiego, 2002 r.
technika graficzna mieszana, papier, 13, 5 x 19,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. l.d.: Get 2002,
sygn. p.d.: K. SKARBEK
miedzioryt/papier, 13 x 9,5 cm (zadruk)
opisany markerem: 'op. 70'
akwatinta barwna/papier, 12,5 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Get'
Zestaw 2 grafik: Autoportret jako Wilhelm Tell i “Niewierny Gienio”, 1985/86 r.
miedzioryt/papier, 45,5 x 25,5 cm
Autoportret jako Wilhelm Tell, ok. 1985
miedzioryt kolorowany, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
dedykacja p. d.: na / pamiątkę / od / Geta / 18.VI. 85 / Wrocław (ołówkiem).
plakat, offset, 97 x 67 cm
Praca podarowana przez galerię Artykwariat
miedzioryt kolorowany/papier, 17,5 x 11 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany ołówkiem u góry: 'ex libris Geta '94'
miedzioryt/papier, 29 x 21 cm (wymiary oprawy)
1) Exlibris, 4,5 x 4,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Get 66'
2) Exlibris B. Derdy, 6,5 x 5,5 cm (zadruk)
3) Exlibris S.Malessy, 9 x 4,5 cm (zadruk)
4) Exlibris Zbigniewa Jethona, 6 x 5 cm (zadruk)
miedzioryt kolorowany/papier, 28 x 17 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '12/30 | miedzioryt Łeb | ze |szpilką | w | sercu Get'87'
miedzioryt kolorowany/papier, 15 x 11 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Get 83 | Wersja kolor.'
Łeb w czapie z uchem i kijem, 1986 r.
miedzioryt, mezzotinta / papier, 42 x 23 cm, sygn.
dar osoby prywatnej
miedzioryt, mezzotinta / papier, 36 x 22 cm, sygn.
dar osoby prywatnej
miedzioryt, kolaż/papier, 39,5 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Get 90'
opisany ołówkiem wzdłuż lewej krawędzi: 'miedzioryt, odbitka autorska' oraz wzdłuż prawej krawędzi: 'maseczka numer 10 | Edwardowi | Geta | wrzesień 1990'
miedzioryt, kolaż/papier, 32 x 20,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: 'Get '89'
opisany ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'Z urwanym ogonem | Edwardowi od Geta | kwicień 1990'
Zrób to sam - do it yourself, po 1981 r.
druk/papier, 82,5 x 66,5 cm
opisany w druku p.d.: 'GET75/81'
miedzioryt kolorowany, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
dedykacja p. d.: na / pamiątkę / od / Get e / 18.VI.85 / Wrocław (ołówkiem).
serigrafia barwna/papier, 55 x 18,5 cm
dedykowany wzdłuż lewej krawędzi zadruku: 'Andzie R. w '88 Get Wrocław czerwiec 1988 r.' i opisany wzdłuż prawej krawędzi zadruku: 'jedna z nielicznych serigrafii "Dziewczynki z młotem" '
wklęsłodruk/papier, rysunek na passe-partout, 49 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'wklęsłodruk Get 86'
opisany u dołu, na passe-partout: 'a gdzie piąty?'
- dar od artysty, lata 80.
miedzioryt, własna/papier, 24,5 x 16 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Get 91'
dedykowany wzdłuż krawędzi zadruku: 'Andzie R od Geta| Wrocław, sierpień 1991 | miedzioryt odb. autorska'
- dar od artysty, lata 80.
Miedzioryt Towarzyski, 2001-2003
Zestaw 27 miedziorytów-collage; wym. plansz ok. 400 x 270 mm; wszystkie podwójnie sygnowane: przez Get-Stankiewicza i zaproszonych do współpracy artystów. Od roku 2000 Stankiewicz prosił ich o rysunki, które następnie przetwarzał w miedzioryty, pieczętował, naklejał, sygnował, tworząc zbiorowy portret, których twórczość była mu bliska. Część odbitek (np. poplamionych orzechówką), ma unikatowy charakter. W zespole prace sygnowanych przez m.in. Starowieyskiego, Różewicza, Mleczkę, Wańka, Stasysa, Nitkę, Dwurnika, Czeczota, Janerkę, Dudzińskiego, Dudkę-Dürera. Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu posiada w swoich zbiorach komplet młyt miedziorytniczych oraz pierwotnych rysunków, które posłużyły do ich sporządzenia.
Lit.: Miedzioryt Towarzyski..., Eugeniusz Get Stankiewicz, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław 2003.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
miedzioryt/papier, 15 x 11 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '4/25 Rebus VII Get 83'
miedzioryt, kolaż/papier 39,5 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Get 90'
opisany z boku z lewej ołówkiem: 'miedzioryt, odbitka autorska' oraz z prawej: 'maseczka numer 10 | Edwardowi | od Geta | wrzesień 1990'
miedzioryt, kolaż/papier 32 x 20,5 cm (zadruk)
pośrodku z prawej opisany i dedykakowany ołówkiem: 'Z urwanym ogonem | Edwardowi od Geta | kwicień 1990'
serigrafia barwna, papier;
69,2 x 49,3 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i dat. po prawej stronie, przy kompozycji: Get79 (ołówkiem), tytuł po środku u dołu: XXX (ołówkiem), nr odbitki po lewej stronie, poniżej kompozycji: 17/50 (ołówkiem), przy dolnej krawędzi oprawy, na środku nalepka z odręczną notą autora: IV Ogólnopolski / Plener Malarski / Człowiek - Praca - Środowisko / Głogów 79
Miedzioryt kolorowany; wym.: 390 x 230 mm; sygn. oł. p.d.: Get 86, z lewej: XII Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne 1986 Klasyka polska; poni- żej egz. 45/50 miedzioryt kol. Stan zachowania: w górnej części tła niewielki ubytek papieru.
kredka, miedzioryt, papier;
10,5 x 11 cm;
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Get 86 39/100
Nosorożec Durera (Rhinocerus),1974
Serigrafia barwna; wym. komp.: 290 x 405 mm (plansza: 362 x 510 mm);
sygn. oł. p.d.: Get 74;
sygn. pł. l.g.: Get 74. Odbitka nr 9/50. Na odwrocie ślad zawilgocenia.
kredka, miedzioryt/papier, 12 x 8 cm
sygnowany i datowany l.d. ołówkiem: `Get 86 | 39/100`
akwaforta/papier, 12 x 8 cm
sygnowany i datowany u dołu: `E S Get 86` oraz `autoportret z tęczą`
Ex libris prof. A.[ndrzeja] Langego
(projekt), 1988
miedzioryt, 8,5 x 11,5 cm,
na arkuszu 11 x 14,5 cm,
sygnowany ołówkiem l.d. "Get 88"
oraz l.g. tytuł (również ołówkiem).
Autoportret [z czerwonym punktem], 1986
Akwaforta, akwatinta barwna, kredka; wym.: 70 x 97 mm; sygn. oł. l.d.: Get 86; sygn. pł. l.d. monogramem wiązanym; egz. nr 39/100.
Litografia barwna; wym. w świetle pp.: 125 x 85 mm; sygn. oł. l.d.: Get 86; sygn. pł. w obrębie kompozycji monogramem wiązanym; poniżej tytuł.
Litografia barwna; wym. komp.: 160 x 130 mm; sygn. oł. śr.d.: Get 82. Karykatura Edwarda Gierka, ok. 1980.
Dyrektor Wielkiego Czerwonego Cyrku, 1982
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 310 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: Get 82, l.d. technika i numer odbitki (15/25), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
Miedzioryt, akwatinta; wym. komp.: 235 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: Get 82, l.d. technika i numer odbitki (egzemplarz autorski), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
Miedzioryt; wym. komp.: 115 x 155 mm; sygn. oł. p.d.: Get 82, l.d. technika i numer odbitki (11/25), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
Mezzotinta; wym. komp.: 85 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: Get 83, l.d. technika i numer odbitki (7/25), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
miedzioryt
11,5 x 6,5 cm
Plastikoryt; wym.: 240 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: Stankiewicz 64; niezwykle rzadka praca artysty, prezentowana na pierwszej wystawie artysty.
Łeb na makulaturze / Łeb na szczycie, 1987
pamiątka z wernisażu wystawy Eugeniusza Get-Stankiewicza,
Kraków, Galeria Teatru Stu, 1 IV 1987;
collage, ołówek, papier szary: 20,8 x 29,7 cm;
sygn. Get 87
Z cyklu Miedzioryt Towarzyski wg. Rysunku Tomasza Brody, 2001
miedzioryt punktowany (bez wiórów) na papierze - barwny stempel + kolorowanie, odbitka autorska, Format płyty 21,3 x 14 cm, format odbitki 35 x 25 cm,
sygn. na licu, lewy bok: sc. Get Stankiewicz `2001, podarowany przez: del. Tomasz Broda z cyklu miedzioryt Towarzyski
sucha igła/papier, 18,5 x 12 cm (odcisk), 27 x 19 cm (arkusz)
sygnowany i datowany d.śr.: `Get 88`
Estymacja: 2 000 - 2 500 zł
miedzioryt kolorowany akwarelą, 19 x 12,5 cm,
sygn. p.d.: Get 90
grafika, nieregularny format papieru, naklejona na papier złożony w pół, 21 x 29,8 cm (wymiar całości);
na stronie tytułowej nalepka z drukiem: Pamiątka z wernisażu / Eugeniusza Geta Stankiewicza / Galeria Teatru STU / Kraków 1.IV.1987 / autorem wiersza jest Mirosław Ratajczak
serigrafia, papier;
32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Get i powtórnie ołówkiem p. d.: Get
Na odwrocie nalepka i odręczna, napisana ołówkiem dedykacja,
częściowo nieczytelne z kwietnia 1986.
serigrafia, papier;
27,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Get 81
30 lat Telewizji Wrocław 1962-1992
miedzioryt kolorowany/papier, 28 x 35 cm
sygnowany p. d.: `Get 89/90 | miedzioryt kol. |...gapię się`
Estymacja: 1 800 - 2 200
miedzioryt, papier,
24,6 x 17,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Get S E, l. d.: 6/25, śr. Rebus 22
MĘŻCZYZNA Z DŁUGIM CZERWONYM NOSEM, 1990
miedzioryt ręcznie kolorowany,
18,5 x 12,5 cm,
sygnowany po lewej ołówkiem "GET 90"
miedzioryt kolorowany ręcznie, ołówek, akwarela,
11,5 x 10,5 cm,
sygnowany ołówkiem pośrodku "Get86"
AUTOPORTRET ZE STRZAŁĄ /WILHELM TELL/, 1985
3 x 8 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem "Get 85"
miedzioryt kolorowany ręcznie,
14,8 x 9,7 cm,
sygnowany l.d. ołówkiem: "38/100 Get 86"
Jeden z najznakomitszych współczesnych miedziorytników.
miedzioryt, mezzotinta
21 x 30 cm
Cykl 24 miedziorytów barwnych; wym. płyty: 153 x 111 mm; sygn, p.d.: Get83, nr 5/25. Część tytułów z cyfrą rzymską. Na odwrociach pieczątka WKZK. Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę.
plakat, 42,5 x 28 cm (w świetle oprawy); u dołu napis:
BOCCACCIO; sygn. p. d.: fig. / 13/XII (w trójkącie) Get / `83 /
Państwowa Opera we Wrocławiu; obok: Franz / von Louppe
akwaforta, akwatinta barwna/papier czerpany,
14,8 x 9,7 cm (odcisk płyty), 17 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l.d.: `Get 86` (ołówkiem)
akwaforta, akwatinta barwna, kredka, papier,
10,5 x 10,5 (w świetle oprawy)
sygn. l.d. Get 86; 39/100
akwaforta, akwatinta barwna, papier czerpany,
14,8 x 9,7 cm (odcisk płyty);
sygn. l.d.: Get 86 (ołówkiem)
akwaforta, akwatinta barwna, papier czerpany, 14,8 x 9,7 cm (odcisk płyty); sygn. l.d.: Get 86 (ołówkiem)
miedzioryt barwny, papier, 14,5 x 10,5 cm (odcisk płyty);
na dole opis: Rebus XIV; sygn. i dat. p.d.: Get83
miedzioryt barwny, papier, 10,5 x 14,5 cm (odcisk płyty);
na środku na dole napis: Rebus 17; sygn. i dat. p.d.: Get83
miedzioryt kolorowany, technika własna, 76 x 57 cm;
sygn.: Get (dwukrotnie]; z cyklu: Oszmiańska Szkoła Passe -Partout z (pos) cyklu Wiązanka miedziorytów;
sygn.: Get (dwukrotnie); z cyklu: Oszmiańska Szkoła Passe -Partout z (pos) cyklu Wiązanka miedziorytów;
Dyrektor Wielkiego Czerwonego Cyrku, 1987
akwaforta, akwatinta barwna;
wymiary: 310 x 240 mm;
sygn. oł. p.d.: Get 87; odbitka 15/25. Stan zach.: b.dobry
miedzioryt, akwatinta barwna; 145 x 95 mm;
sygn. oł. p.d.: Get 86; odbitka 5/33.
Stan zach.: b.dobry
litografia barwna;
wymiary: 215 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: Get 86.
Stan zach.: b.dobry
linoryt;
wymiary: 100 x 148 mm;
sygn. oł. p.d.: Get.
Stan zach.: b.dobry
Mężczyzna z długim, czerwonym nosem, 1990
akwaforta;
wymiary: 190 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: Get 90. Stan zach.: b.dobry
Portret męski z katarem i wymiotami
akwaforta barwna;
wymiary: 160 x 105 mm;
sygn. oł. p.d.: Get. Stan zach.: b.dobry.
"Portret męski z sierpo-nosem"
litografia barwna;
wymiary: 110 x 70 mm;
sygn. oł. p.d.: Get.
"Portret męski z długim językiem"
litografia;
wymiary: 95 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.:
Get. Stan zach.: b.dobry. Dwie grafiki wspólnie oprawione.
akwaforta;
wymiary: 385 x 195 mm;
sygn. oł. w obrębie odbicia
płyty: Odbitka próbna inna z okazji wizyty w pracowni. Get 7 maja Wrocław 1990.
Stan zach.: b.dobry
miedzioryt, papier, 27,7 x 20 (odcisk)
napis ołówkiem w polu ryciny. l. d.: "odbitka", pod ryciną "autorska"; sygn. ołówkiem w polu ryciny p. d.: Get 87.
technika własna,
48,8 x 34,3 cm w świetle passe-partout,
sygnowana na kamieniu p.d. "Get 78", tekst odręczny l.d. "Prezydent / Miasta Stołecznego Warszawy / przyznaje dyplom / Staremu Teatrowi im. H. Modrzejewskiej w Krakowie / za uczestnictwo w XIV Warszawskich Spotkaniach Teatralnych / Warszawa 1978"
miedzioryt,
53x39 cm