FALCK Jeremiasz (ok. 1610 - 1677)
cena wywoławcza: Wykup abonament
według Joachima von Sandrarta;
miedzioryt, wym. arkusza 34 x 24,6 cm
Miedzioryt, papier; 39,5 x 28,5 cm
Sygnowany z płyty: Je : Falck deline et sculps
Pochodzenie: rezydencja Nowina Chrzanowskich w Opaczy
Reprodukowana na okładce: Tempus tene, zegary mechaniczne w Polsce - tradycja i współczesność, Muzeum okręgowe w Toruniu, 2000
Adolf BOY (1612 - po 1680) - według
miedzioryt, papier; 63,5 x 44 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Falck Polon Sculp., l. d.: ABoy. Dantisc: deline:
praca opisana u dołu.
Hefajstos wykuwa zbroję dla Achillesa, ok. 1655-1660
Miedzioryt wg kompozycji Michała Anioła i Caravaggia; wym. komp.: 358 x 335 mm, plansza: 494 x 397 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Falck Polonus sculp. l.d.: Migelangelo de Carauagio inventor. Dobry stan zachowania, ślad wydawniczego złożenia w połowie arkusza, pęknięcia marginesów bez szkody dla kompozycji, na dole zamięcie papieru powstałe podczas wykonywania odbitki. Lit.: Block 54, Hollstein 54, Logan A11.
Miedzioryt wg obrazu H. Münnichhovena (Munninksa);
wym.: 315 x 225 mm;
sygn. pł. l.d.: H. Munnich=hoven pinx, p.d.: Je. Falck SRM Sueciae Chalcographus 1652. Pod kompozycją obszerny opis: Ilustrissimo et Excellentissimo Domino Dno Hieronymo in Radzieiowice Radzieiowski [...]: In vulnerabilis est non quod non feritur [...]. Egzemplarz ze zbioru P. Mariette. Lit.: J. Lileyko, "Sejm polski. Tradycja - ikonografia - Sztuka", Warszawa 2003; H. Widacka, Katalog portretów, t. IV, poz. 4327.
Miedzioryt; wym. komp.: 273 x 195 mm; sygn. p.d.: IF; pod kompozycją cytat z Owidiusza (Fasti, V, 195): Chloris eram qvae Flora vocor; grafika przycięta do odcisku płyty.
Porta Honoris [Brama triumfalna z wizerunkiem króla Władysława IV]
miedzioryt, 24,5 x 15 cm; sygn. p. d.: J. Falck fecit; dat.: Gedani A. D. 1646; u dołu: 1646
miedzioryt, wym. odb. pł.: 316 x 210 mm, pl.: 365 x 268 mm,
sygn.: J.Falck Polonus sculp. Georgius Forsterus excudit. Stan zach.: poniżej portretu ślady zawilgocenia, przetarcia: rycina do konserwacji.
Lit.: H.Widacka, Katalog portretów... poz. 1266.