1 zł
2 600 000 zł

FUCHS Erich (1890-1960)

Jarmark w Chełmsku Śląskim, 1927

Akwaforta, akwatinta dwubarwna; wym.: 320 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: Erich Fuchs; l.d.: Jahrmarkt, egz. 14/26; sygn. pł. l.d.: E Fuchs / 1927. Scena targowa z Chełmska Śląskiego (wówczas Schömberg). Fuchs tworzył cykle tematyczne, które wydawał w tekach. Cały cykl nosi nazwę: "Lud Śląski" (Schlesisches Bergvolk). Pracę nad nim rozpoczął w 1916. Skończony w 1930 cykl składa się z ośmiu tek (w tym jednej zawierającej akwarele), liczy ponad trzysta prac. Oferowana grafika pochodzi z teki VIII: "Aus einem schlesischen Grenz - Städtel (Schömberg)". Lit.: Bartnik K., Kułakowska K., Twórczość Ericha Fuchsa (1890-1983) ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Okręgowego w Jeleniej Górze, Jelenia Góra 1999.

cena wywoławcza: Wykup abonament

FUCHS Erich (1890-1960)

Widok na Śnieżne Kotły, 1930

akwaforta, 12 x 20 cm, nakład 16/21,
sygn. oł. p.d.: Erich Fuchs, na płycie l.d.: Fuchs 1930; l.d. oł.: Schneegruben / 16/21.

FUCHS Erich (1890-1960)

W knajpie, 1933

Akwaforta; wym. komp.: 230 x 335 mm, plansza: 362 x 470 mm; sygn. oł. p.d.: Erich Fuchs, l.d. oł. tytuł i numer odbitki 22/24; sygn. pł. p.d.: Fuchs 1933; zamięty górny i dolny margines, bez szkody dla kompozycji.

FUCHS Erich (1890-1960)

W ludowej izbie

akwarela, gwasz, papier,
36 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Fuchs / 1929

FUCHS Erich (1890-1960)

Wnętrze (1929)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
38x36.5

FUCHS Erich (1890-1960)

Wnętrze kościoła (1933)

sygn. dat. l.d.
gwasz, papier
38x30.5

FUCHS Erich (1890-1960)

W ludowej izbie

akwarela, gwasz, papier,
36 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Fuchs / 1929

FUCHS Erich (1890-1960)

Wnętrze (1930)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
29.5x30 (w świetle passe-partout)

FUCHS Erich (1890-1960)

W ludowej izbie

akwarela, gwasz, papier,
36 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Fuchs / 1929

FUCHS Erich (1890-1960)

Korytko wodne, 1934

akwaforta, 1/21
wym.: 28,3 x 22 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Erich Fuks; l.d.: "Wassertrag / 1./21 Abzug der (nieczytelnie) Platte"; na płycie p.d.: Fuchs / 1934

FUCHS Erich (1890-1960)

WYBIERANIE LODU, 1933

Pastel, ołówek, papier; 36 x 49,5 cm w świetle
Sygnowany p. d: Fuchs 1933
W rogu okrągła, tłoczona marka wytwórni papieru: SCHOELLERS INDUSTRIE

FUCHS Erich (1890-1960)

ZIMA W SUDETACH

Pastel, ołówek, papier; 37,5 x 48,7 cm w świetle
Sygnowany p. d: Erik Fuchs

FUCHS Erich (1890-1960)

PARK, 1930

Pastel, papier; 37,8 x 48,8 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d: Fuchs 1930

FUCHS Erich (1890-1960)

Jarmark, 1926

akwaforta, akwatinta, 32 x 24 cm
sygn. oł. p.d.: Erich Fuchs; l.d.: Jahrmarkt (19)26

FUCHS Erich (1890-1960)

MOTYW ARCHITEKTONICZNY, 1936

biały pastel na czarnym papierze, 22 x 18 cm w świetle passe-partout, sygnowany l.d. "Fuchs 1936"

FUCHS Erich (1890-1960)

WILLE W GÓRACH, 1935

kredki na żółtym papierze,
17,5 x 22 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Fuchs 1935"

FUCHS Erich (1890-1960)

Jarmark, 1926

akwaforta, akwatinta, wym.: 32 x 24 cm
sygn. oł. p.d.: Erich Fuchs; l.d.: Jahrmarkt; (19)26

FUCHS Erich (1890-1960)

Lena łąka, 1924

akwaforta, akwatinta, wym.: 36 x 24,6 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Erich Fuks; l.d.: Waldwiese; na płycie l.d.: Fuchs 1924

FUCHS Erich (1890-1960)

Drwal, 1940

akwaforta, akwatinta, wym.: 24 x 31,5 cm
"sygn. ołówkiem p.d.: Erich Fuchs; na płycie p.d.: Fuchs 1940"

FUCHS Erich (1890-1960)

Potok na leśnej łące, 1935

akwaforta, wym.: 28 x 22 cm
"sygn. ołówkiem p.d.: Erich Fuks; l.d.: "Waldwiesenbach"; na płycie l.d.: Fuchs / 1935"

FUCHS Erich (1890-1960)

Kamieniarze, 1926

akwaforta, akwatinta, wym.: 25, 5 x 20 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Erich Fuks; l.d.: "Klinarbeiter"; na płycie p.d.: Fuchs / 1926

FUCHS Erich (1890-1960)

Leśna łąka

FUCHS Erich (1890-1960)

Wyrób grabi

akwaforta, wym.: 24 x 31,5 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Erich Fuks; l.d.: Der Rechenmacher; na płycie p.d.: Fuchs 1941

liczba obiektów: 23