BRESLAUER Chrystian (1802 - 1882)
olej, płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
Obraz był uwzględniony w spisie strat wojennych Ministerstwa Kultury jako własność Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, a jego tytuł własności stał się przedmiotem wieloletnich sporów sądowych.
W 2015 r. zapadł ostateczny wyrok Sądu Apelacyjnego na korzyść aktualnego właściciela, a Ministerstwo Kultury zrezygnowało z zapowiadanej początkowo kasacji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
ole, płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
Pejzaż z domem wiejskim wśród drzew, ok. 1850
ołówek, akwarela, gwasz, papier;
16,2 x 14,2 cm;
sygn. p. d.: Ch Breslauer
ołówek, akwarela, gwasz, papier; 16,2 x 14,2 cm;
sygn. p. d.: Ch Breslauer
olej. płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
Krajobraz górski z domem leśnika, 1834
olej, płótno,
57.5 x 44 cm
sygnowany po prawej u dołu (na kamieniu): C. Breslaur. | 1834.
Na górnej listwie krosna stary napis ołówkiem (?): G Breslaur | 1834
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
olej, płótno,
38 x 53 cm
Sygnowany po lewej u dołu: B. Breslaur. | 1841