BLOND Maurice (Blumenkranc) (1899-1974)
olej, płótno, 73 × 91 cm
sygn. p. g.: M. Blond 70
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 53 x 44,5 cm
sygnowany p.g.: 'M Blond'
olej, płyta, 92 × 73 cm
sygn. i dat. l. g.: M. Blond 56
olej, płótno, 65,5 × 54 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: M. Blond
Martwa natura ze skrzypcami, 1971 r.
olej, płótno, 73 × 54 cm
sygn. i dat. l. g.: M.Blond 71
akwarela, papier; 56 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: M. Blond;
stan zachowania: ślady po zalaniu na oprawie (prawa strona).
Martwa natura na krześle, 1962
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. g.: M Blond 62;
na odwrocie, na krośnie odręczny napis z datą obrazu: 1962.
olej/płótno, 27,5 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond'
na odwrociu dwie papierowe nalepki z opisem pracy
Martwa natura z bukietem kwiatów
olej/płyta, 29 x 37 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond'
olej, płótno
50,5 x 76,5 cm
sygn. l.d.: M. Blond
na odwrocie na płótnie napis: 208 [w kółku]; na dolnej listwie ramy nalepka z napisem:
9202 | Maurice Blond
do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczony podatek graniczny VAT 8%
olej/płótno, 38 x 47 cm
sygnowany l.g.: 'M. Blond'
olej/płótno, 74 x 95 cm
sygnowany dwukrotnie l.g. oraz p.d.: 'M. Blond'
olej, tektura, 25 x 32,5 cm,
sygn. l.g.: M.Blond
tempera, papier, 44,5 × 35 cm
sygn. l. d.: M. Blond
olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. l. d.: M. Blond
olej, płótno, 81 × 61 cm
sygn. p. d.: M.Blond
olej/płótno, 54 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'M. Blond'
olej, papier naklejony na płótno; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
sygn. p. d.: M. Blond.
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany l.g.: 'M. Blond'
olej, płótno; 65 x 54 cm;
Martwa natura z talerzem owoców i fajką
olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: M Blond;
na odwrocie nalepka z kolekcji Villa La Fleur.
sygn. l.śr.
akwarela, papier
59x40 cm (w świetle passe-partout )
Avenue Winston Churchill w Paryżu
olej/płótno, 48 x 59 cm
sygnowany l.d.: 'M.Blond'
olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: M. Blond;
na odwrocie, na krośnie malarskim numery: Dv. 124 oraz 10/197.
litografia barwna, papier; 34 x 42 cm;(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Blond, (ołówkiem) numer odbitki l. d.: 20 / 50 (ołówkiem).
Olej, płótno
sygn. p.d.
46 x 61 cm
Vente publique, Millon du 27 juin 2012
Olej, płótno
sygn. p.d.
32,5 x 24 cm
Olej, płótno
sygn. p.d.
34,5 x 27 cm
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Blond;
na odwrocie napisy: L VZ818 / 125/14.
Najpewniej obraz w autorskiej ramie.
akwarela, kredka, papier, 27,5 x 38 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. g.: M. Blond/63
olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: M. Blond
olej/płyta, 29 x 37 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond'
na odwrociu napisy flamastrem oraz nalepka firmy ramiarskiej
olej; płótno; 65,5x54 cm;
sygn. l. d. : M Blond (niebieska farbą)
Martwa natura z wiolonczelą, 1971 r.
olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Blond 71'
- kolekcja prywatna, Polska - Ecole de Paris, aukcja Boisgirard, 2.12.2009 - kolekcja prywatna, Francja
- "Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman", red. U. Hofman,Warszawa 2013, s.63
olej/tektura, 64,5 x 80,5 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond-St'
sygn. l. d.: M.Blond
olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Blond' 71'
- Ecole de Paris, aukcja Boisgirard, 2.12.2009
- kolekcja prywatna, Francja
- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, red. U. Hofman,Warszawa 2013, s.63
olej/płótno, 50 x 65,5 cm
sygnowany p.g.: 'M. Blond'
Martwa natura z paletą i kasetą malarską
olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
na odwrocie opis: No 9 oraz 8P (ołówkiem)
olej/płótno, 48 x 59 cm
sygnowany l.d.: 'M.Blond'
opisany na odwrociu: 'Le noctambule'
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
olej/płótno, 50 x 65,5 cm
sygnowany p. g.: 'M. Blond'
olej, tektura, 23,5 × 21 cm
sygn. l. g.: M.Blond, p. śr.: Maurice Blond
na odwrocie napis: AUTOPORTRET EN VERT
akwarela, ołówek/papier, 27 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'M. Blond | 64'
olej, papier naklejony na płytę
61 x 50 cm
sygn. l.d. M. Blond
Pot, boite en laque et pelote de laine
olej, płyta
27 x 35 cm
sygn. i dat. p.d.: M. Blond 49
olej, płótno, 33 x 41 cm
sygn. p.g.: M Blond
olej, tektura, 23,5 × 21 cm
sygn. l. g.: M.Blond
p. śr.: Maurice Blond
olej, płótno; 64 x 52,5 cm
sygn. l.d. Mblond
Estymacja: 5000-7000 zł
olej, papier, płótno
48 x 64 cm
sygn. p.d.: M. Blond
Porte, le chassis le numéro 232 1955
olej, papier, płótno
48 x 64 cm
sygn. p.d.: M. Blond
Porte, le chassis le numéro 233 1955
olej na tekturze
80 x 53,5 cm
sygn. p. g.: M. Blond
olej na tekturze
38 x 46 cm
sygn. i dat. l.d.: l. 1948 M. Blond
olej na płótnie
27 x 35 cm
sygn l. g.: M.Blond
Nature morte au pain et a la bouteille de vin
Olej na płótnie
sygn. p.d.
88 x 140 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
Le tramway et le champ de foire
olej na płótnie
45,5 x 60,5 cm
sygn. p. d. Blond M
olej, płótno
45,5 x 60,5 cm
sygn. p.d.: M Blond
Composition au pot, a la boite en laque et pelottes de laine
olej, karton
27,5 x 34,5 cm
sygn. i dat. p.d.:M Blond 49
Nature morte au pain et a la bouteille de de vin
olej, płyta pilśniowa,
88 x 140 cm;
sygn. p. d.
olej, deska
sygn. p.d.: M.Blond
60 x 49,40 cm
pochodzenie:
Galerie Chantepierre, Aubonne, Suisse
kolekcja J-R.H
olej na płótnie,
46 x 54,5 cm,
sygnowany l.d. "M.Blond"
NATURE MORTE AU PAIN ET A LA BOUTEILLE, ok. 1954
olej, płyta
sygn. p.d.: "M. Blond" i dat. na odwrocie
89 x 140 cm
olej, karton
sygn. p.g.
60 x 80 cm
technika mieszana, papier
66 x 44 cm
sygn. i dat. l.g. M Blond 74
olej/płótno,
50 x 65,5 cm
sygnowany p. g.: `M. Blond`
Serigrafia, kredka;
30 x 50 cm (odcisk płyty)
Sygnowana p.d.: M. Blond | l.d.: 30/100
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
olej, płótno
sygn. l.g. M.Blond
50 x 65 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż
Ołówek, papier
sygn. i dat. l.d. M. Blond 1950
24 x 13 cm
50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
Olej na kartonie
Syg. p.g.
60 x 80 cm
Olej na płótnie
50 x 65 cm
sygn. l.d.m Bloume
Olej na płótnie
32 x 45 cm
sygn. l.d. M. Blond
MARTWA NATURA Z WIOLONCZELĄ, 1971 R.
olej/płótno,
73 x 54 cm
sygnowany i datowany l. g.: `M. Blond 71`
olej, płyta pilśniowa;
54 x 70,5 cm
sygn. p.d. M.Blond
olej, płótno;
55 x 45,7 cm
sygn. l.g. M.Blond
olej, płyta; 92 x 73 cm;
sygn. z lewej: M. Blond.
Na odwrocie na krosnie odręczny napis: "237 1954",
nalepka ze Stern Studio, Tel Aviv, napisy hebrajskie oraz numer 804
Olej na płótnie
Syg. p. g. , powtórna syg. i tytuł na odwrocie
60 x 81 cm
olej, płótno;
72,5 x 54 cm
sygn. l.g. M. Blond 71
olej, płyta; 92 x 73 cm;
sygn. z lewej: M. Blond.
Na odwrocie na krosnie odręczny napis: "237 1954", nalepka ze Stern Studio, Tel Aviv, napisy hebrajskie oraz numer 804
olej na płótnie naklejonym na płytę pilśniową, 27 x 34,8 cm,
sygnowany l.g. "M. Blond"
olej, płótno; 54,5 x 65 cm
sygn. l.g. Blond
Olej / płótno
Sygnowany i datowany l.g.
73 x 54 cm
olej, tektura;
23,5 x 21,2 cm
sygn. p.g. M.Blond, p. śr Maurice Blond
Na odwrocie: AUTOPORTRET EN VERT
olej/płótno,
46 x 60 cm
sygnowany l. d.: `M. Blond`
olej, płótno, 27 x 22,5 cm;
sygn. i dat l.g.: 63 / M. Blond
Obraz dwustronny - Martwa natura (awers), Portret kobiety (rewers)
olej/tektura, 55,5 x 45,5 cm
Portret kobiety sygnowany l. d.: `Blond`
Obraz dwustronny - Portret kobiety, Martwa natura
olej/tektura, 55,5 x 45,5 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 27 x 23 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d.: M. Blond (ołówkiem, częściowo pod oprawą);
sygnowany l.g. "M. Blond"
27 x 23 cm ( w świetle oprawy);
litografia barwna, papier,
48 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: M. Blond (na płycie),
p.d.: M. Blond (ołówkiem),
l.d.: Epreuve d`artiste (ołówkiem)
akwarela, ołówek, papier, 16 x 14 cm;
sygn. p.d.: M. Blond
litografia barwna, papier,
p.d.: M. Blond (ołówkiem),
l.d.: Epreuve dŐartiste (ołówkiem)
litografia barwna, papier,
48 x 47,5 cm (w ćwietle oprawy);
p.d.: M. Blond (ołówkiem),
olej/płyta pilśniowa, 25,2 x 32,5 cm (w świetle passe- partout)
sygnowany l. g.: `M. Blond`, na odwrocie naklejka z napisem: "Maurice Blond Cornfild + Chateau"
olej na płycie, 19 x 27 cm,
sygnowany l.d. "M. Blond 67", na odwrocie (prawdopodobnie numer ewidencyjny) "456 1967"
Ze spuścizny po malarzu Zygmuncie Schreterze.
olej, sklejka, 50 x 61 cm; sygn. p.d.: M. Blond
na odwrocie: nalepka z francuskim tytułem Le Belvedere i numerem 47
olej, płótno
60 x 73 cm