SERWIN-ORACKI Mieczysław (1912 - 1977)
olej, płótno, 55 x 73 cm,
sygn. p.d.: m. Oracki-Serwin
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 68 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'M. Oracki-Serwin'
olej, tektura,
na odwrocie opisany: Serwin Oracki
PEJZAŻ JESIENNY Z POSTACIĄ NA POLNEJ DRODZE
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 50 x 69 cm;
Sygnowany. l. d.: M. Oracki-Serwin
olej, karton; 19 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: m. oracki serwin (słabo czytelnie).
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 50 x 69 cm;
sygn. l. d.: M. Serwin-Oracki.
Wodospad w Korbielowie na potoku Glinna, 1960
olej, tektura; 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / Korbielów 960 (ołówkiem).
olej, płótno, 55 x 40 cm,
sygn. i dat. p.d.: M. Oracki-Serwin / 1941.
Pejzaż z potokiem w okolicach Pewli, 1965
olej, karton, 21 x 27 cm,
sygn. l.d.: M. Oracki-Serwin; p.d.: Pewel 965
*opłata droit de suite
olej, karton, 21,7 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin
*opłata droit de suite
olej, płótno; 55 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 1941.
olej, płótno, 47,5 x 67,8 cm,
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin 1971.
Martwa natura z margaretkami, 1976
olej, płótno,59 x 79,5 cm,
sygn. l.d.: M. Oracki-Serwin / Rycerka 76.
*opłata droit de suite
olej/tektura, 20 x 26,5 cm
sygnowany p.d.: 'M.Oracki-Serwin'
olej/płótno, 68 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'M. Serwin-Oracki'
olej, sklejka, 20 x 25 cm, sygn. l.d.: m.oracki-serwin
olej, karton, 22 x 28 cm, sygn. p.d.: m.oracki-serwin
Martwa natura z bukietem tulipanów, 1940 r.
olej/płótno, 61 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'm. Oracki-Serwin 1940'
Portret Stanisława Budz + Lepsiok1
olej, tektura; 39 x 31 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Oracki-Serwin
datowany po prawej stronie u dołu:; Kraków 39
na odwrocie napis: Stanisław Budz-Mróz | mal. M. Oracki-Serwin
olej, płótno; 98 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 938
olej, płótno; 98 x 74 cm;
Rynek krakowski z kościołem św. Wojciecha
olej/tektura, 70 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'M. Oracki - Serwin'
Martwa natura z kwiatami, 1940
olej, tektura; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Oracki-Serwin 1940
olej, płótno; 84 x 62 cm;
sygn. p. d.: M. Oracki-Serwin / KRAKÓW
olej/płótno, 98 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M.Oracki-Serwin | 938'
akwaforta, akwatinta, papier; 44,3 x 27 cm;
sygn. p. d.: Serwin
Zimowy pejzaż z okolic Rycerki, 1975
olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: M. Oracki-Serwin / Rycerka 975.
olej, karton, 21,2 x 27 cm,
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin / Bochnia 54; l.d. autorska dedykacja ołówkiem.
olej, deska, 21 x 27 cm
sygn. l. d.: M. Oracki - Serwin/Bochnia 54
Olej, płótno; 60 x 79 cm
Sygnowany p.d.: M - Oracki - Serwin | Rycerka 75
olej/płótno, tektura, 51 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: `M. Oracki Serwin | 42.`
olej/tektura, 21 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: `oracki serwin | 46`
Pejzaż z wysokim niebem, 1944 r.
olej/tektura, 21,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d: ` oracki serwin` l.d.: dedykacja i data `44`
Olej, karton naklejony na tekturę; 38 x 71 cm
Sygnowany p.d.: Kochanemu Włodkowi | M. Oracki-Serwin 1948
olej/tektura, 20 x 26,5 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 2 000 - 3 000 zł
sygnowany p.d.: `M. Oracki - Serwin`
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
akwarela, papier, 27 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 1939 (data ukryta pod oprawą)
akwarela, gwasz, kredka, 23 x 33 cm,
sygn. p.d.: M Oracki Serwin
Widok na Wawel od strony Wisły
olej, tektura,
48 × 73 cm
sygn. p. d.:
M. Serwin Oracki
Estymacja: 11 000 - 12 000 zł
TARG KWIATOWY PRZED KRAKOWSKIM KOŚCIOŁEM MARIACKIM
Akwarela, papier; 50 x 35,5, cm
Sygnowany p.d.; M. Oracki - Serwin
olej, karton,
22,5 x 31,5 cm
sygn. l.d.: M. Oracki- Serwin / Ujanowice 62.
Na odwrocie pieczęcie P.P. Desa, długopisem: 166 / 2 / 62 / 750.
olej, tektura, 28,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: M. Oracki-Serwin
olej, karton, 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Oracki - Serwin
olej, płótno;
46,5 x 61 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: M. Oracki-Serwin 37
olej, tektura, 24 x 33 cm;
sygn. l. d. M. Oracki- Serwin/ Lipnica M. 959r.
na odwrocie stempel z kolekcji Andrzeja Cerlińskiego
olej, karton,
20 x 27 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. Oracki-Serwin / Kraków 15.IX.49.
olej/płyta,
45,5 x 37,5 cm
sygnowany l. g.: `M Oracki Serwin`
Wnętrze wiejskiego kościółka, koniec lat 30.
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 443 x 270 mm;
sygn. oł. p.d.: Serwin. Stan zachow.: naderwania marginesów, w dolnej części dochodzące do kompozycji.
olej na tekturze,
20 x 26 cm,
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin, Ujanowice 44
sygn. dat. p.d.
olej, płótno
67x89
Olej, karton;
19,5 x 26,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: M. Oracki-Serwin | Bukowina 1952
Olej, karton;
20,2 x 26 cm w świetle passe-partout
olej, karton
22 x 31,5 cm
sygn. l.d.: M. Oracki-Serwin / Rycerka 60
Korbielów. Burzowe chmury nad Beskidami, 1957
olej, karton,
23 x 27cm
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin / Korbielów 57
Pan Tadeusz. Scena z polowania
olej, tektura, 50 x 35cm
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin
Leśny strumień - Chodowice, 1952 r.
olej/tektura, 21 x 26,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `M. Oracki - Serwin | Chodowice 1952`
autolitografia, 23,5 x 30 cm, sygnowana p.d. ołówkiem "M. Oracki-Serwin"
olej, tektura, 21 x 27 cm
sygn. l.d.: M. Oracki-Serwin / Bochnia 54
olej na tekturze, 20 x 26,5 cm,
sygn. p.d.: M. Oracki Serwin Chodenice 1952
olej/papier, 20 x 26,5 cm
sygnowany p. d.: `M. Oracki - Serwin`
olej/płótno, 58,5 x 70 cm
sygnowany i datowany p. g.: `M. Oracki - Serwin | K-ce 976`
olej, płótno, 51 x 56 cm;
sygn. i dat. l.d.: M. Oracki - Serwin 1959
Pejzaż z Ujanowic k. Limanowej, 1948
olej, tektura, 50 x 70cm
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin / Ujanowice 1948
olej, tektura, 28 x 33 cm
nie sygn.
na odwrocie potwierdzenie autorstwa
olej, tektura, 34,5 x 30 cm
nie sygn.
olej/tektura, 28 x 33 cm
na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
olej/tektura, 72 x 89 cm
sygnowany i datowany l. d.: `M. Oracki - Serwin | Rząska 1943`
Pejzaż z Ujanowic pod Limanową, 1944 r.
olej/tektura, 21 x 27 cm
napis u dołu: `(
) mojemu (
) | Wojtek | 25.VII.44 Ujanowice`
olej, tektura, wym.: 21 x 27 cm , sygn. p.d.: M. Serwin-Oracki / Strumyk (19)52
olej, tektura, wym.: 21 x 27 cm, sygn. l.d.: M. Serwin-Oracki / Bochnia 1952
olej, karton, 22 x 30,5 cm;
akwarela/papier, 38,5 x 49 cm
sygnowany l. d.: `M. Oracki - Serwin | Gdańsk 1945 r.`
olej, tektura, 72,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: M. Oracki - Serwin / RZĄSKA 1943
olej/tektura, 47,2 x 74, 6 cm
sygnowany p. d.: "M. Oracki - Serwin"
olej, płótno;
46,5 x 61 cm;
olej, płótno dublowane, wym.: 114 x 133,5 cm
sygn. p.d.: M.Oracki-Serwin
olej, tektura,
20,5 x 30 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d.: M. Oracki - Serwin / Rycerka 65
Olej, karton; 22,9 x 31,2 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: M.Oracki Serwin | Rycerka 66
Olej, tektura; 40 x 34 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: M. Oracki- Serwin| 1945
Na odwrocie napis odręczny: MIECZYSŁAW| SERWIN-ORACKI|
1945 "KWIATY"
olej, płótno, wym.: 66 x 100,5 cm
sygn.p.d.: M. Oracki-Serwin Kraków 1945
PORTRET ELEGANCKIEGO PANA, 1947
olej na tekturze, 68,5 x 97 cm,
sygnowany u dołu po prawej "M. Oracki-Serwin 1947"
WIDOK WIEJSKIEGO, DREWNIANEGO KOŚCIÓŁKA
olej na tekturze, 39,5 x 29 cm,
sygnowany u dołu po lewej"M. Oracki-Serwin"
olej, tektura
sygn. l.d.: Serwin Oracki
wym.: 20,5 x 26 cm
olej, tektura, wym.: 21,5 x 27,5 cm
sygn. p.d.: M. OrackiSerwin Muszyna 1943
olej, tektura, wym.: 22 x 31,5 cm
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin (1)961
akwarela/papier, wymiary: 37 x 48 cm,
sygnowany lewy dół: "M.Oracki-Serwin/Gdańsk 1945"
olej, tektura
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin Rycerka (19)67
wym.: 22 x 20 cm
olej, płótno
sygn. p.d.: M. Oracki-Serwin
wym.: 79,5 x 119 cm
tempera na tekturze, 29 x 33,5 cm, sygnowana p.d.: "Mieczysław Oracki Serwin", na odwrocie: "Oracki Serwin Mieczysław, /Kraków/Grottgera 30/4"