JABŁOŃSKI Mieszko (Mieczysław) (1892 - 1965)
olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na Tatry z Białki Tatrzańskiej
akwarela, papier; 51 x 73 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
na odwrocie opisany napis: Tatry z Białki.
Martwa natura z owocami i cukiernicą
olej, tektura; 45,5 x 50cm;
sygn. l. d.: Jabłoński.
olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
na odwrocie nalepka wystawowa z ZPAP w Krakowie z 1926 r., z tytułem "Pejzaż" (Ojcowska - Dolina)
oraz nr: N 11; N 44; 43 i napis: MJabłoński / Kraków / Lubomirskich / 43 / niżej: Ojcowska Dolina [zapewne Dolina Bolechowicka].
olej, tektura; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński (inicjał wiązany).
olej, tektura; 40 x 30 cm;
olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
na odwrocie nalepka wystawowa z ZPAP w Krakowie z 1926 r., z tytułem "Pejzaż" (Ojcowska - Dolina) oraz nr: N 11; N 44; 43 i napis: MJabłoński / Kraków / Lubomirskich / 43 / niżej: Ojcowska Dolina [zapewne Dolina Bolechowicka].
olej, tektura, 53,5 × 42,5 cm,
sygn. p.d.: MMJabłoński
Scena orientalna (Maroko w słońcu)
olej/tektura, 34 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'M. Jabłoński'
opisany na odwrociu: 'Maroko | w słońcu'
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
Na odwrocie nalepka z Naczelnej Dyrekcji Muzeów i Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1947 roku, z informacjami o pracy.
olej/płótno, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: MJabłoński
na odwrociu szkic pejzażu z rzeką
Literatura: Katalog 45 aukcji DA Rempex, 21.10.1998 r., s.56, poz.256.
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
drzeworyt/papier, 30,5 x 16 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `M. Jabłoński`, opisany l.d.: `Św. Franciszek z Asyżu`
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
akwarela/papier, 37 x 27,5 cm
sygnowany p.d.: `Jabł`
Na odwrociu dwie papierowe naklejki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1934 i 1935 roku z opisem pracy
olej/tektura, 63,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: `M. Jabłońska`
ODWROCIE:
papierowa naklejka z odręcznym opisem obrazu
olej, płyta; 70,5x85 cm
sygn. l.g.: Jabłoński
Estymacja: 18 000 - 20 000 zł
olej, sklejka, 97 x 116 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
olej, tektura, 53,5 × 42,5 cm
sygn. p. d.: MMJabłoński
Estymacja: 8 000 - 9 500 zł
olej, płótno; 72 x 203 cm, (wymiar całości),
zewnętrzne kwatery: 72 x 54,5 cm;
środkowa kwatera: 71 x 91 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński (w środkowej kwaterze)
akwarela, tektura, 35,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MJabłoński (ołówkiem);
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe: z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1951 r. z tytułem: Pejzaż, ze stemplem Rozlosowano oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z listopada 1934 z tytułem: Sad i nr 659 (30) oraz pieczatka Dyrekcji Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie
Kobieta w czerwonym kapeluszu-studium
sygn. p.d.,
olej, tektura,
90.5x33.5 cm
Drzeworyt;
wym.: 347 x 247 mm;
sygn. oł. p.d.: MJabłoński 31; l.d. tyt.
olej, sklejka,
97 x 116 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
olej, tektura, 48 x 67 cm
sygn. l. d.: Jabłoński
na odwrocie:, nalepka autorska z odręcznym napisem: Krynica/ Jabłoński Mieszko/ "Brzeg lasu", nalepka ZPAP z data przyjecia: 1 XI 1925, nazwiskiem autora, tytułem, techniką i numerem 199: oraz numery niebieska kredka: 1223 i 803 Z i czerwana kredką 193 i przekreślone 6
olej, tektura, 48 x 67 cm
sygn. l. d.: Jabłoński
Drzeworyt;
wym.: 298 x 221 mm;
sygn. oł. p.d.: M.Jabłoński 21, l.d. tytuł.
PEJZAŻ GÓRSKI, okres międzywojenny
Olej, płyta; 67 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Jabłoński
Na odwrocie szkic postaci kobiecej oraz dwie częściowo zdarte nalepki wypełnione czarnym atramentem: 1) Związek Powsz. Artystów Polskich w Krakowie. 2) (ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W ) KRAKOWIE. PLAC ŚW. DUCHA 1. "DOM (ARTYSTÓW") | Data przyjęcia
olej, sklejka
80 x 60 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
na odwrocie naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / R 1935 Nr 1974 / Autor: Mieszko Jabłoński / Dzieło: Portret II / (...) listopad
Akwarela, papier
34,7 x 48,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem l.d.: MJabłoński
Olej, sklejka,
120 x 98 cm,
sygn. p. g. : M. Jabł.
Na odwrocie naklejka z wystawy w TPSPw Krakowie
Drzeworyt;
wym.: 350 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Jabłoński 33, l.d.: Św. Krzysztof; stan zachowania: zakwaszony papier.
akwarela, papier,
37 x 27 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: MJab;
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z tytułem pracy oraz druga nalepka
olej/tektura, 36,5 x 51 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. Jabłoński | Jerozolima | 1933`
olej, płótno, 54 x 67 cm; sygn. l.d.: Jabłoński
na odwrocie nalepki wystawowe: TPSP we Lwowa i w Krakowie - Salon
olej/sklejka, 80 x 61 cm
sygnowany p. d.: `M Jabłoński`
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R 1935 Nr 1974 | Autor Mieszko Jabłoński | Dzieło Portret II | Rodzaj olejny cena listopad`
Martwa natura z kwiatami i owocami
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, bristol,
59 x 78 cm (w świetle ramy)
sygn. p. d.: MJabłoński
olej, sklejka, 80 x 60 cm;
sygn. p.d.: Jabłoński
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1935 r., z nr 1974 i tytułem Portret II
olej, sklejka, 122 x 100,5 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński
na odwrocie naklejka z Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 roku, z nr 1633
olej/tektura, 44 x 54 cm
sygnowany l. d.: `M. Jabłoński`
Olej, dykta; 46,6 x 66 cm w świetle ramy
Sygnowany p. d.: M. Jabłoński
akwarela, gwasz, papier, 62 x 46 cm;
sygn. l.d.: MJabłoński
olej/płótno, 74 x 50 cm
sygnowany p. d.: `Jabłoński (?) | damaszek | 1936`
Akwarela, papier; 34,7 x 48,8 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany ołówkiem l. d.: MJabłoński
Mieszko Jabłoński studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u J. Malczewskiego, gdzie zdobywał nagrody i medale. W latach 20. przebywał na stypendiach we Francji i Włoszech. Mieszkał na stałe w Krakowie, tam też głównie wystawiał swoje prace, a oprócz tego we Lwowie i Warszawie. Należał do Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Poznaniu, Muzeum
im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowego w Lublinie.
akwarela, karton,
59,2 x 78 cm;
sygn. p.d.: MJabłoński
olej, sklejka, 121 x 81 cm; sygn. l. d.: MJabłoński na odwrocie nalepka wystawowa (Zachęta ?) z tytułem obrazu oraz datą nadesłania: 12. XI. 1930 r.
Gwasz, papier, 49,5 x 49,5 cm;
Sygn. p.d.- M. Jabłoński 54
olej na tekturze,
24,5 x 34,5 cm,
sygnowany p. d. "M. Jabłoński", na odwrocie nalepka wystawowa Związku Powsz. Artystów Polskich, zapewne z 1920 r.
Olej na płótnie 64,5 x 68 cm
Sygnowany l.d. - "Jabł"
Na odwrocie nalepki wystawowe Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg"
Olej, sklejka, 92, 3 x 73 cm
Sygnowany oranżowym olejem p.g.: Jabłoński
Na odwrocie nalepka: "TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIEKNYCH WE LWOWIE | Nr ew. 1117 | Rok 1937 | Autor: Mieszko Jabłoński | Tytuł dzieła: Murzynek | Rodzaj i technika: olejny"
olej na płótnie, 50 x 33 cm
na krośnie stara kartka: "Jabłoński/"Głowa"/MK.60.000" oraz pieczęcie składu przyborów malarskich Iskra w Krakowie na ul. Basztowej
olej na tekturze, 28 x 34 cm sygnowany l.d.: "Jabłoński"
Olej na sklejce 116 x 97 cm
Sygnowany p.d. - "Jabł"
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1937 r.
olej, tektura
sygn. p.g.: Jabłoński
wym.: 96,5 x 67,5 cm
Na odwrocie naklejka Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie
olej, sklejka
116 x 97,2 cm
Martwa natura z owocami i szklanym gąsiorem
olej, sklejka 46 x 55
sygnowany u góry po prawej: "m. Jabłoński"
olej, płótno 54,3 x 46