KIERSKA-HOFFMANN Ewa (1923 Lwów - 2013)
W domowej bibliotece, lata 50. XX w.
czarna kredką, karton; 25,5 x 35,5 cm w świetle passe-partout.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno; 19,5 x 17,5 cm
Sygnowany na odwrocie: E.Kierska / VII. 1968
olej na płótnie, 97 x 76 cm, sygn.
Dar
piórko, papier; 10,5 x 14,5 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: EK
Obraz wystawiany:
"Ewa Kierska - Ilustracje do prozy Brunona Schulza, Galeria Dyląg, kwiecień - maj 2015
ołówek, papier; 25,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
dat. p. d.: I. 59
olej, płótno,
38 x 35,5 cm,
sygn. na odwrocie VIII 1975 E. Kierska
olej/płótno,
73 x 60 cm
sygn. na odwrociu E. Kierska, V.VI 1970
praca reprodukowana w katalogu do wystawy Ewa Kierska. Słowa wyrazić rzeczami, Kraków 2008, s. 14.
Martwa natura ze skrzypcami, 1953
olej/płótno,
45,5 x 80 cm
sygn. na odwr. E. Kierska-Hoffmann, nalepka CBWA
praca reprodukowana w katalogu do wystawy Ewa Kierska. Słowa wyrazić rzeczami, Kraków 2008, s. 8.
olej/płótno,
58,5 x 63,5 cm
sygn. l.d. EK IV 1959
Praca reprodukowana w katalogu do wystawy Świat zabaw Ewy Kierskiej. Malarstwo. Rysunek, Kraków 2007, s. 7.
olej/płótno
35 x 24 cm
sygn. na odwrocie: `E. Kierska`
OŁÓWEK, PAPIER
27x35
LATA 50
SYGN. p.d. E.K.
olej/płótno, 53 x 64,5 cm
na odwrociu naklejka: `WYSTAWA XV LECIA / RYS. MAL. / EWA KIERSKA / KRAKÓW / UL. BISKUPIA 8/10 / "CIUCIUBABKA" / 1959 /OLEJ`
1952 r.
Olej na płótnie 80 x 128 cm
Sygnowany na odwrocie - "E. KIERSKA / HOFFMANNOWA"