BERGEN Claus (1885 Stuttgart - 1964 Lenggries)
gwasz, tektura, 20 x 30 cm
sygn. p. d.: CLAUS BERGEN
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, deska; 53,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: CLAUS BERGEN / 1935
na odwrocie autorska dedykacja w języku niemieckim: Seinem lieben Ernie zur frdl. / Erinnerung an den / regenden Kegelabend im / Pilsen- Hotel-Winter 1935 / Claus Bergen / Der Kesel z. Preis (czyli: Kochanemu Erniemu na / pamiątkę wspaniałego wieczoru / na kręglach w Hotelu Pilsen-zima 1935 / Claus Bergen / "za cenę kręgla") oraz nalepka w języku angielskim
olej, płótno, 105 × 157 cm
sygn. p. d.: CLAUS BERGEN
Estymacja: 25 000 - 28 000 zł
olej, płótno, 60 × 100 cm
sygn. p. d.: CLAUS BERGEN
Estymacja:16 000 - 18 000 zł
ŁODZIE ŻAGLOWE W PORCIE, przed 1939
olej, płótno,
36 x 52 cm
sygnowany p.d.: CLAUS BERGEN
olej/płótno, 70 x 80 cm
sygnowany l. d.: `Claus Bergen`