MACIĄG Ludwik (ur. 13.071920r. Kraków - zm. 7.08.2007 Gulczewo)
Głowa młodej kobiety ukazana z lewego profilu od tyłu
długopis? (niebieski tusz), karton; 10 x 9,2 cm;
na odwrocie inny wariant tego samego szkicu
cena wywoławcza: Wykup abonament
pisak czarny, papier szarawo błękitny; 17,8 x 13,5 cm
Kobieta w płaszczu siedząca na ławie - szkic
tusz, stalówka, karton (papier fotograficzny); 17,5 x 12,7 cm;
na odwrocie fotografia konia na popasie
Sceny wojenne, umundurowanie, broń - 7 szkiców
tusz lawowany, piórko, długopis, papier, różne formaty
Czarnoskóra piękność – głowa dziewczyny
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 15,1 cm
Słoneczny dzień – młode kobiety siedzące przed domostwem
ołówek, papier; 30 x 21,8 cm
Postać kobiety w długiej sukni historycznej ze skutymi rękoma - szkic
piórko, tusz czarny, niebieski, brązowy, tekturka; 24,8 x 14,4 cm
Kobieta w kostiumie historycznym - szkice
piórko, tusz, tusz brązowy lawowany, tekturka; 32 x 13 cm
Kobieta w kostiumie historycznym – szkice półpostaci, rąk
piórko, tusz, tusz brązowy lawowany, tekturka; 32 x 23,7 cm
ołówek, karton (papier fotograficzny); 22,5 x 16,5 cm
ołówek, karton (karta ze szkicownika); 17,8 x 12,8 cm
Leżąca kobieta z książką – z cyklu „Szkice z Albanii”
Albanka – szkic typu ludowego i kostiumu – z cyklu „Szkice z Albanii”
ołówek, karton (papier fotograficzny); 22,5 x 16,5 cm;
u dołu z prawej napis autorski: Schkoder/ granatowa / bluza (obatt) / czerń
Kobieta w chuście – szkic typu ludowego i kostiumu – z cyklu „Szkice z Albanii”
Młoda kobieta – szkic typu ludowego i kostiumu – z cyklu „Szkice z Albanii”
ołówek, papier; 25 x 15 cm
napisy autorskie z kolorami
*droit de suite
akwarela, brystol, 24,5 x 32,5 cm
*droit de suite
Szkic wieśniaczki karmiącej kury
ołówek, papier; 24 x 17 cm;
Szkic leżących żołnierzy strzelających z karabinów maszynowych
długopis, papier; 15 x 21 cm;
akwarela, papier; 23 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: L.M.
drzeworyt, papier, 31,5 x 21,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Lmaciąg 1953
Szkice mężczyzn grających na gitarach oraz mężczyzny grającego na akordeonie
ołówek, papier; 30 x 21 cm;
Szkice żołnierzy (partyzantów?) oraz konia
długopis, papier; 33,5 x 24,5 cm;
olej/płótno, 80 x 102 cm
sygnowany l.d.: 'L. MACIĄG'
drzeworyt, akwarela, 17 x 12 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. ołówkiem l.d.: LMaciąg 1986
akwarela, papier; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LMaciąg / 1946
PEJZAŻ LETNI Z POLEM KWITNĄCEJ GRYKI, 1974
Olej, płótno, 100 x 82 cm
Sygnowany p.d.: L. MACIĄG | 74
Olej, płotno; 50 x 80 cm
Sygnowany l.d.: L MACIĄG; sygnowany i opisany na odwrocie
drzeworyt/papier, 13 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `LMaciąg 93`
napis na odwrocie: `Wysyłam konie | z zaproszeniem na promocję I mego albumu, która odbędzie | się w Sali Złotej I Uniwersytetu Warszawskiego | w Pałacu Kazimierzowskim | dn 25-III-94 o godz. 15.00 | Lmaciąg`
Estymacja: 1 200 - 1 800
drzeworyt/papier, 12 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d. ołówkiem: `Lmaciąg`
Estymacja: 1 200 - 1 800
drzeworyt/papier, 15 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem l. d.: `LMaciąg 1992`
Estymacja: 1 200 - 2 000
drzeworyt/papier, 12,5 x 16,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d. ołówkiem: `L. Maciąg`
Estymacja: 1 200 - 1 400 zł
drzeworyt/papier, 18,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d. ołówkiem: `L. Maciąg 92`, u dołu dedykacja: `Drogim Irenie | i Mietkowi | Ludwik`
Estymacja: 1 200 - 1 400 zł
drzeworyt, akwarela/papier,
14 x 9,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d. ołówkiem: `L Maciąg 89`
Estymacja: 1 200 - 1 600 zł
drzeworyt, akwarela/papier,
12,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `L Maciąg`
Estymacja: 1 600 - 2 500 zł
drzeworyt, akwarela/papier,
17 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d. ołówkiem: `L Maciąg 1991 r.`
Estymacja: 1 600 - 2 500 zł
Pejzaż z polem i chatami , 1998 r.
akwarela/papier,
34 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `LM. | 98`, poniżej dedykacja: `Najlepsze życzenia Noworoczne | przesyłamy | Ewa i Ludwik | Boże Narodzenie 1991`
Estymacja: 1 600 - 2 500 zł
olej/płótno, 60 x 121,5 cm
sygnowany i datowany p.d. `L. MACIĄG | 1989`
olej/płótno, 59 x 90,5 cm
sygnowany i datowany p.d. `ZENKOWI | L. MACIĄG | 86`
drzeworyt/papier,
19,5 x 16 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d. ołówkiem: `LMaciąg`
drzeworyt/papier,
25 x 13,5 cm (w świetle passe - partout)
olej/tektura,
44,5 x 64,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany na awersie l. d.: `L. M.`, na rewersie p. d.: `Maciąg 1986`
ODWROCIE: na rewersie - obraz "Koń"
olej/płótno,
76 x 61 cm
sygn. l.d. `ALIKOM - | -L MACIĄG | 93`
olej/płótno,
77 x 149 cm
sygnowany p.d.: `L.MACIĄG`
akwarela, gwasz/papier,
21 x 26,9 cm
sygnowany p. d.: `L.Maciąg`
ŻOŁNIERZE KOŚCIUSZKI - PROJEKT OKŁADKI KSIĄŻKI, OK. 1955 R.
akwarela/papier graficzny, 23 x 16,5 cm
sygnowany l. d.: `L.M.`
akwarela/papier,
30 x 21 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `L.M.`
olej/płótno,
100 x 70 cm
sygnowany l.d.: `L. MACIĄG`, na odwrociu na blejtramie napis: `W POLU 2005`
Olej, płyta;
61 x 40 cm
Sygnowany l.d.: L.MACIĄG
Olej, płótno;
27 x 50 cm
Sygnowany p.d.: L.MACIĄG
ol., pł.,
79,5 x 54 cm
olej/papier
48x14 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: `L.M.`
olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p. d.: `L. Maciąg`
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygn. l. d.: `L. MACIźG`
PEJZAŻ ZIMOWY Z JEZIOREM, 1998
Akwarela, papier; 39 x 29 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d.: LM | 98
akwarela papier, 38 x 29 cm, 1994r.
olej/płyta, 60 x 30 cm;
sygnowany p. d.: `L. MACIĄG`
olej na płótnie, 54 x 73 cm
sygnowany l. d.
/dar mieszkańców Ziemi Wyszkowskiej/
Olej, płótno, 110 x 66,5 cm
Sygnowany p.d.: LMACIĄG - 96
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: L MACIźG | 1981
akryl na płótnie, 75 x 60 cm
sygnowany p.d.: "L. Maciąg"
na odwrocie nalepka aukcji ASP z 12 listopada 1989 r.
z danymi o obrazie wystawiany: Muzeum Narodowe w Warszawie, 1969 r.
Powrót wojsk napoleońskich, 1956
gwasz, 31 x 23,5 cm
na odwrocie napis długopisem: "Ludwik Maciąg/ prof. Akademii Sztuk Pięknych/ 1956 r."