HARTWIG Edward (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)
fotografia czarno-biała, brom/papier,
18 x 22 cm,
sygnowana l.d.: `E.H.`
na odwrociu stempel ZAIKS
Estymacja: 2 000 - 3 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
30 x 23 cm,
na odwrocie stempel ZAIKS
Estymacja: 1 300 - 2 000 zł
fotografia czarno-biała, brom, papier; 24 x 18 cm;
sygn. p.
d.: EHartwig;
Na odwrocie stempel autorski i stempel ZAIKS-u
Kompozycja, lata 70. XX w. (przed 1978 r.)
fotomontaż, brom, papier, 37 x 26,5 cm;
sygn. na przodzie, sygn. i pieczęć autorska na odwrocie,
nakład: nieokreślony (prawdopodobnie jedna z czterech istniejących odbitek)
vintage print
Fotografia wielokrotnie publikowana i wystawiana, m.in. album autorski "Wariacje fotograficzne" Krajowa Agencja Wydawnicza (1978); wystawa i katalog "Edward Hartwig (1909-2003). Fotografie" Muzeum Narodowe w Warszawie (2004).
fotografia barwna
41 x 34,5 cm
sygn.,
Dar Rodziny.
Kruzenstern-największy żaglowiec świata
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 18 x 23,5 cm;
na odwrocie stemplel autorski Edwarda Hartwiga, stempel ZAIKS-u oraz odręczny napis ołówkiem: "Kruzenstern" - ZSRR, / największy żaglowiec świata / statek szkolny z Rygi
Artysta na tle Starego Miasta w Lublinie, lata 30.;
fotografia czarno-biała, brom, papier, 26,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: EHartwig
Lublin - siedzące kobiety, lata 30.
fotografia czarno-biała, brom, papier, 27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig
fotografia czarno-biała, brom/papier fotograficzny, 16,4 x 19,9 cm
sygnowana p.d.: `E.H.`
na odwrocie dwa razy odbita pieczęć autorska
fotografia czarno-biała, brom/papier fotograficzny, 25,1 x 33,6 cm
sygnowana l.d.: `EH`
na odwrociu pieczęć autorska ZAIKS
Portret Zenona Kononowicza w pracowni, 1975 r.
fotografia czarno-biała, brom/papier fotograficzny, 25,3 x 20,5 cm
na odwrocie dwa razy odbita pieczęć autorska oraz opisany: `Kunst Maller (skreślone) | Artysta "Przyjaciel" | Zenon Kononowicz | Kazimierz nad Wisłą | 1975`
Martwa natura - w pracowni Zenona Kononowicza
fotografia czarno-biała, brom/papier fotograficzny, 22,8 x 17,1 cm
na odwrocie dwie pieczęcie autorskie oraz opiasana: `Martwa natura`
fotografia-czarno-biała, papier fotograficzny, 23,8 x 26,8 cm;
na odwrocie stempel autorski Edwarda Hartwiga i nalepka Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny,
18 x 23,5 cm;
Artysta na tle Starego Miastaw Lublinie, lata 30.;
fotografia czarno-biała, brom, papier,
26,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: EHartwig
27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig
21,2 x 30,2 cm;
na odwrocie stempel autorski: AUTOR EDWARD HARTWIG art. fot. oraz nalepka wystawowa: ASSOCIATION OF PHOTOGRAPHERS. CALCUTA
bez tytułu, lata 80-te XX/1995
fotografia barwna, papier,
30 x 43 cm;
sygn. p.d.: EHartwig, na odwrocie sygn., dat. oraz pieczęć autorska; odbitka autorska, nakład: 1/1, life time print, niewielkie uszkodzenie emulsji po lewej stronie fotografii, rysa długości ok 10 cm
Żelazowa Wola, lata 80-te XX/1995
fotografia barwna, papier,
40 x 30 cm;
sygnowana l.d.: EHartwig, na odwrocie sygn., dat. oraz pieczęć autorska; odbitka autorska, nakład: 1/1, life time print, na powierzchni fotografii przy lewej krawędzi w srodku niewyraźne zabrudzenie, prawdopodobnie odcisk palca artysty
fotogrfia czarno-biała, brom/papier,
23,5 x 18 cm
na odwrociu stempel autorski ZAIKS i opis pracy
WYSTAWIANA: Galeria Krzysztofory, Kraków