ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Droga pod obserwatorium w Woli Justowskiej, ok. 1965
olej, tektura;
30,5 x 47cm;
sygn.p.d.: Aneri
Pejzaż z południa Francji (Nicea?), 1928
olej, karton naklejony na tekturę;
41,7 x 63,3cm;
sygn.l.d.:Aneri/1928
Pejzaż z południa Europy, ok. 1928
olej, tektura;
31 x 47,5cm;
sygn.l.d.: Aneri
Pejzaż nadmorski - Nicea, ok. 1928
olej, tektura;
31 x 43,5cm;
sygn.p.d.: Aneri
Pejzaż z południa Europy, 1928
olej, tektura;
45,5 x 55,5cm;
sygn.l.d.: Aneri, 1928
olej, tektura;
35,5 x 25,7cm;
sygn.p.d.: Aneri
Akt na tle niebieskiej draperii, ok. 1910
olej, tektura;
96 x 66,5cm;
sygn.p.d.: Aneri
Martwa natura z kwiatami i jabłkami
olej, tektura;
69,5 x 49cm;
sygn. z prawej:aneri
Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950
olej, tektura;
60,5 x 40cm;
sygn.l.g.:aneri
Widok z okna - Kalwaria, ok. 1960
olej, tektura; 47 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 49.
olej/tektura, 33,5 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'aneri'
na odwrociu wycinki prasowe z biogramem artystki
olej, tektura; 48 x 32,6 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. g.: aneri / 1980
Obraz reprodukowany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, str. 37, poz. 79
Kalwaria Zebrzydowska - pejzaż z budowanym domem, ok. 1970
olej, tektura; 30 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 39.
Domowa lektura - Stasiu, ok. 1940
olej, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 77
olej, płótno naklejone na tekturę, 33,2 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 231