KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)
olej, płótno
110 x 136 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958;
na odwrocie, na krośnie autorski napis: Aleksander Kobzdej 1958 "Ślepy" 110x136 (...)
Naklejki: V Bienal de Săo Paulo / 9 / Museu de Arte Moderna (1959), CBWA Warszawa - z tytułem "Ślepy" (1959), Alfandega de Rio de Janeiro (1959), miejsce nieokreślone (napisy w języku francuskim), z tytułem "Aveugle", 1958, "prix de vente 200 dollars".
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: Ewuni / Olek / 1957
technika własna
40 x 50,5 cm
niesygnowany
olej, collage, płótno,
112 x 89 cm
sygnowany p.d.: Kobzdej | 1959
technika mieszana, tusz, gwasz, collage, papier
40,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
technika mieszana, płótno
81 x 65 cm;
sygn. l. d.: Kobzdej 1962
na odwrocie napisy autorskie: Aleksander Kobzdej / 1962 / MEXICO III / 81 x 65
olej, płótno
55 x 46 cm;
collage, płótno,
129 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Aleksander Kobzdej / 1960
na blejtramie tytuł : "Połknięte Światło";
olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1962
na odwrocie napis autorski: ALEKSANDER KOBZDEJ 1962 / "ŚLUBNY" / 65 x 90
MARTWA NATURA Z KWIATAMI, 1956
olej/płótno,
65 x 81 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kobzdej 56`
akryl, relief, papier-maché, siatka metalowa/płyta
pilśniowa, deski,
75 x 44 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `Przestrzeń No 24 / Aleksander Kobzdej / 1970 / 75 x 44` oraz nalepka wywozowa `DESA Works of Modern Art` na wystawę w Bezirkamt Charlottenburg von Berlin
akwarela, papier, 20,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
collage, płótno, 129 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Aleksander Kobzdej / 1960;
na blejtramie tytuł: "Połknięte światło";
reprodukowany w: Aleksander Kobzdej. Zmagania z materią.
Katalog wystawy, Kraków-Warszawa, 2002, s. 197
akwarela, papier
23,5 x 31 cm;
sygn. na odwrocie: Kobzdej 29.V. / 1966
gwasz i akwarela na papierze,
41 x 29 cm w świetle passe-partout
olej, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej / 1962
na odwrocie napis autorski: Aleksander Kobzdej / 1962 / "IDOL CZARNO / SZARY" / 81 x 100
akwarela, papier,
23,5 x 31 cm;
olej/płótno
47 x 69 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kobzdej / 1962`
na odwrocie: `Aleksander Kobzdej 1962 "SREBRNY KRźG" 47 X 69`