RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
braz reprodukowany w: "Artyści polscy we Francji w latach 1890-1918 Wspólnoty i Indywidualności" Ewa Bobrowska-Jakubowska, Warszawa 2004, il. 25
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta; wym.: 250 x 270 mm; sygn. na płycie l.d.: Skałka akwaforta oryginalna Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r. Stan zachow.: praca po konserwacji.
Widok na katedrę wawelską, lata 20.
Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: papier zakwaszony, marginesy wokół odbitki z nałożonym autorsko (?) kolorem.
Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907
Akwaforta; wym.: 180 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: arkusz zamięty podczas druku.
Zaproszenie na wystawę Cechu Jednoróg, 1925
Akwaforta; wym.: 67 x 90 mm, plansza 278 x 185 mm (złożona na pół); sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; pod kompozycją zaproszenie na I wystawę Cechu Artystów Malarzy "Jednoróg" w gmachu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie (IV-V 1925).
Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie
akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
10,5 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem)
PEJZAŻ WIEJSKI Z ZAGRODĄ, 1930
akwarela na kartonie,
16,2 x 27 cm,
sygnowana l.d. "Jan Rubczak 1930"
akwarela na kartonie,
29 x 43,5 cm,
sygnowana l.d. "Jan Rubczak"
Kościół Mariacki w Krakowie, 1934
Litografia na kremowym papierze; wym.: 310 x 375 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d: Autolitografia. Praca naklejona na karton.
akwaforta,
26 x 27,7 cm
sygn. na płycie l.d.: "Skałka" oryginal. akwaforta Jana Rubczaka ; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908r.
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
litografia podkolorowana kredką, papier jasnobrązowy,
30,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak 934; napis l. d.: litografia
(arkusz rozerwany u góry).
Akwaforta
wym.: 250 x 270 mm
sygn. na płycie l.d.: Skałka oryginalna akwaforta Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r.
olej/płótno,
46 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Rubczak | 1941`
Estymacja: 30 000 - 45 000
akwarela, ołówek/papier, 32 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Jan Rubczak`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu
akwarela, papier,
49 x 35 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
Akwaforta z akwatintą;
wym.: 236 x 298 mm,
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak.
Litografia barwna;
wym. planszy: 340 x 420 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Grafika z teki "Kraków", 1928; stan zachowania: grafika po konserwacji. Lit.: Grońska, poz. 28.
Akwaforta;
wym.: 250 x 270 mm;
sygn. na płycie l.d.: Skałka akwaforta oryginalna Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r. Stan zachow.: praca po konserwacji.