SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)
gwasz, akw., tusze barwne, pióro, pędzel, płótno
65 x 45 cm
sygnowany: SKARŻyński 87.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt kostiumu do Wesołych kumoszek z Windsoru (1962)
nsygn., technika mieszana, 47.5x30.5 (w świetle passe-partout)
Projekt strony tytułowej komiksu Janosik zbójnickie prawa, zeszyt 2,
29x20cm, dat.p.d.(1973),
u góry dedykacja autora dla Marka Perepeczko: Wspaniałemu Perepeczce - Janosikowi - mistrzowi wykreowanej legendarnej, mitycznej postaci polskiej tradycji zainspirowany dziełem Marka Jurek Skarżyński Kraków 15.9.2003)
w komplecie zeszyt 2 wyd.1974 nakładem RSW Prasa Książka Ruch
tusz, papier; wym.: 33,5 x 25 cm; sygn. piórkiem p.d.: Skarżyński 73. Rysunek do komiksu "Janosik, zeszyt 3 "W obcej skórze".
technika własna, wym.: 60 x 96 cm, sygn. p.d.: Skarżyński 87. Na odwrocie autorski opis obrazu. Stan zachowania: w lewej górnej części pionowe i poziome (3 x 2 cm) łączące się rozcięcie zdublowane.
Ilustracja do powieści St. Lema
"Obłok Magellana", 1954
("Przekrój" nr 467, 21.III.1954, s. 5);
gwasz, tusz, papier, 12,2 x 17,2 cm (w świetle passe-partout)
akwarela, atrament/papier, 15 x 18 cm
sygnowany p. d.: `Skarżyński`
akwarela, atrament/papier,
19 x 14 cm; 19 x 15 cm;
13,5 x 19 cm, sygnowane
tusz/papier, 20 x 15,5 cm
sygnowany p. d.: `Skarżyński`
tusz/papier, 20 x 16 cm, sygnowany p. d.: `Skarżyński`
akwarela, papier, wym.: 49,5 x 23 cm
sygn. p.d.: Jerzy Skarżyński, ołówkiem napis: Proteusz / p. Globisz. Na odwrocie podpisy w tym Tadeusza Łomnickiego
z 26 VI 1986 r.
collage i tusz na papierze;
wymiary: 72 x 50 cm;
sygn. p.d.: J. Skarżyński 69.
Praca wystawiana w "Krzysztoforach".
akwarela, tusz, gwasz, papier
wym.: 26,5x20,7 cm
sygn. p. bok: Lidia i Jerzy Skarżyńscy
gwasz, papier
10,5 x 40 cm
węgiel, papier, wym.: 45 x 29 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.:J. Skarżyński
tech. własna, tusz, wym.: 46,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: J. Skarżyński 93