WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura, 47,5 x 62,5 cm
Sygnowany po lewej: WWeiss
olej na płótnie, 58 x 76 cm,
sygn. p.d. "ww"
Wykorzystany w scenografii filmu Spielberga "Lista Schindlera"
drzeworyt, 28 x 19,5 cm
sygn. p.d. ołówkiem "WWeiss"
olej, tektura, 76 x 61,5 cm;
Na odwrocie fascimile podpisu artysty oraz pastelowy portret młodej kobiety.
Obraz "Zadumana" z ok. 1903 r. wpisuje się w cykl młodopolskich portretów Weissa - por. "Przyjaciółki" z 1904 r. (Muzeum Narodowe we Wrocławiu).
Olej, płótno, 47 x 66 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: W Weiss
Na odwrocie (na krośnie) prostokątna pieczęć: "ISKRA and KARMAŃSKI | KRAKÓW"
Zaczytana modelka z gazetą, ok. 1923
olej, płótno,
95 x 78 cm
sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
olej na płótnie, 45,5 x 48,5 cm
sygnowany l. d. "W Weiss"
Z opinii Zofii Weiss Nowina - Konopka:
olej na tekturze, 18,5 x 26 cm (w świetle ramy)
na odwrocie pieczęć: "Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty" oraz numer "000821"
olej na płótnie, 95,2 x 64,2 cm
sygnowany p.d.: monogram wiązany "WW"
na odwrocie pieczęć: "0583/ WW"
olej, płótno,
73 x 59.2 cm
Sygnowany p.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
olej, płótno, 95,5 x 81
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)