MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)
tempera, papier,
36 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: E. Markowski (wzdłuż krawędzi)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura,
35 x 25 cm;
sygn. p. g.: E. Markowski (długopisem)
PORTRET JOWITY, lata 70. XX w.
olej, płótno,
81.5 x 65.7
sygnowany p.d.: m
rysunek tuszem, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny
olej, gwasz, papier;
40,5 x 31 cm
sygn. l.d. E.Markowski; p.d. WARSZAWA/ (
) 1991
olej, płótno;
117 x 87 cm w świetle ramy
sygn. p.d. E.Markowski
olej, tektura,
35 x 25 cm;
serigrafia, papier, 48 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Markowski (flamastrem); l. d.: E.A. (ołówkiem)
olej/płótno
82 x 62 cm
sygn. l.d.: `E. Markowski`
LITERATURA
Eugeniusz Markowski, katalog wystawy, Galeria R, Poznań 1999, reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej.
olej, płótno,
134 x 125 cm
sygnowany p.g.: E. Markowski
tempera, papier
36 x 28 cm (w świetle oprawy)
olej, płótno
170 x 131 cm; sygn. p. d.: E. Markowski, na odwrocie na krośnie napisy: 170 x 130 "2 - 1 + K" 2 1989 126
DIAVOLETTO, 1979-1990 (i 2000)
olej/płótno,
72 x 62 cm
sygn. p. g.: `E. Markowski` oraz opisany i datowany
na odwrocie: `DIAVOLETTO + 1.2.4.4.`
rysunek tuszem,
14 x 21 cm,
Na odwrocie studium postaci i zapiski artysty.
Dar Rodziny.
tusz, gwasz, płótno,
54.5 x 39 cm
sygn. l.d.: Mariuszowi | ROSIAKOWI | Eug.| Markowski | Warszawa | 26.9.1994
DIAVOLETTO, 1979 - 1990 (i 2000)
olej/płótno,
72 x 62 cm
gwasz, papier,
34 x 26 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski poniżej opis autorski
olej/papier,
35,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrocie: `E. Mark / NUDO DA RIFARE`
na odwrocie, w górnym lewym rogu, rysunek