SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
olej, tektura,
51,5 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: SK913;
na odwrocie nalepka: Wystawa obrazów "Czwórka" w Krakowie, [Galeria] ul. Sienna 2 [z tytułem:] Pejzaż z Podola [Kraków, maj 1917]. Napisy autorskie na odwrocie tektury: Sichul / "Droga" olej / cena 900 kor; [niżej:] 900 koron/ dziewięćset koron; [obok:] Kremerowska 8/ II p./ na lewo [krakowski adres artysty, gdzie zamieszkiwał od 1917 do wiosny 1918 r.].
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia, papier,
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski, XXX karykatur rysował ...,
Kraków [1904]. Nakł. i druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
litografia, papier,
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski, XXX karykatur rysował ..., Kraków [1904].
Nakł. i druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
tempera/papier,
76 x 59 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Sich 1922`
ODWROCIE: odręcznie napisany tytuł autorski
Estymacja: 25 000 - 45 000
olej, płótno naklejone na tekturę, 88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
na odwrocie odręczny napis niebieską kredką (autorski?): prof. Sichulski/ Kraków Akad. Sztuk Pięk. / 1930 / droga (olej na płótnie)
XXX karykatur rysował K. Sichulski
Kraków [1904] Nakł. I druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
Książka zawiera 30 litografii o wymiarach 19 x 16,5 cm.
litografia, papier, 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski, XXX karykatur rysował ..., Kraków [1904] Nakł. I druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
litografia, papier, 15 x 15 cm w świetle passe-partout
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR",
rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie.
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR", rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie.
litografia, papier szary, 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
litografia, papier; 15 x 15 cm;
Praca pochodzi z teki "XXX
KARYKATUR",
rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w
Krakowie.
Praca pochodzi z teki "XXX
KARYKATUR",
Krakowie.
Helena Modrzejewska(z teki XXX Karykatur ?, 1904) n
sygn.,
litografia,
15x15 (w św.p-p)
Karykartury pisarzy i poetów(z teki XXX Karykatur ?, 1904)
nsygn.,
5 litografii,
15x15 (w św.p-p)
akwarela, gwasz, karton,
56 x 83 cm,
sygn. l.d.: Sichul 1933. na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie z 1950 r.
Martwa natura z kwiatami, 1935
olej, sklejka;
76 x 100 cm
sygn. p.d. Sichulski/ 1935
sygn. p. d.: 930 KSichul;
litografia, papier,
18,7 x 16,5
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR"
rys. Kazimierz Sichulski,
nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
litografia, papier,
18,7 x 16,5
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR" rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie