KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 36 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'SKamocki'
podpisany i opisany na odwrociu: 'S. KAMOCKI | "WE WSI" WOLA RADZISZOWSKA'
olej, deska, 17,5 x 27,5 cm, na odwrocie napis autorski ołówkiem: POKUCIE / "MŁYN", szkic ołówkiem oraz wtórny napis KAMOCKI (zielenią)
olej, płyta, 47,5 x 66 cm, sygn. p. d.: St. Kamocki
CYRK OSKARDA W ZAKOPANEM, 1935
olej, tektura
35,7 x 50,5 cm
sygn. p.d.: St Kamocki [...] [.]5
Na odwrocie pośrodku napis (autorski?) atramentem: Stanisław Kamocki | "Cyrk Oskarda" | w Zakopanem. Obok ołówkiem: Kr
olej, tektura
36 x 50 cm
sygn. p.d.: S Kamocki
olej, płyta, 37 x 51 cm
na odwrocie opisany: S.KAMOCKI/1930/ PAŹDZIERNIK/"GALARY NA WIŚLE" oraz poniżej nalepka: STANISŁAW KAMOCKI/ sklejka, ol./Kraków-Galary piaskarzy/k. Wawelu i stary most/Dębnicki, wysadzony przez/Niemców w styczniu 1945 r.
Kolekcja rodziny artysty
olej, płótno, 100 x 71 cm
na odwrocie dwukrotnie podpisany St. Kamocki
Według przekazu rodzinnego obraz przedstawia postać żony artysty.
Kolekcja rodziny artysty
Wenecja - Santa Maria della Salute
olej, tektura, 35 x 50 cm
na odwrocie autorski opis: S. KAMOCKI/VENEZIA/
"SCHODY PRZY ST. MARIA/DELLA SALUTE"
Obejście kościelne na Pęksowym Brzyzku
olej, tektura, 70 x 100 cm
opisany i sygn. na odwrocie (na autorskiej nalepce): Stanisław Kamocki/
Dom w mieście - studium perspektywy, [ok.1898]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 20 cm;
piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 19 x 16 cm;
Napisy autorskie: notatki u góry z lewej: piechota 1831 / liniowa; pod piechurem: Dywizja 1/pułk 1(r.1831); pod rysunkami ołówkiem: Dyw. II a; u dołu: pułk 1 - y linjowy / 1821 rok. Na odwrocie luźne szkice artysty.
akwarela, ołówek, kredka na kartonie naklejonym na tekturę, 45,5 x 66 cm,
sygnowana i datowana p.d. "St. Kamocki 1934".
ołówek, papier, 18 × 10 cm w świetle passe-partout
Kolekcja rodziny artysty
pastel, papier; 37 × 25 cm w świetle oprawy
opis. p. d.: Lipiec/98
akwarela, papier, 69,5 × 49,5 cm
Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty
olej, tektura
35,5 x 47,5 cm (brzegi nierówno obcięte)
sygn. p.d.: SKamocki
Na odwrocie napis niebieską kredką: S. KAMOCKI | PORONIN | "PODWÓRKO"
U dołu po prawej rękopiśmienna nalepka o treści: S.A. Wehrschiessen 1944. | Gestiftet | Gustav Freytag | Zakopane
olej, tektura
49,5 x 67,5 cm
Na odwrocie nalepka wystawy "Stanisław Gałek i tatrzańscy pejzażyści jego czasów" w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem (18 XI 2016 - 5 I 2017).