WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony
na tekturę, 26 x 36 cm;
sygn. p.d.: WW
na odwrocie napis: Nr 1 Pejzaż z Kalwarii
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 51 x 38,5 cm;
sygn. l.d.: WW
na odwrocie: nr 1182 oraz faksymile monogramu artysty WW/3
akwarela na kartonie,
22 x 29,8 cm, sygnowana oł. l.d. "WW",
na zaplecku odręczna nota o W. Weissie oraz nalepka TPSP w Krakowie z XVI Wystawy Sztuki w 1912 r. (z danymi i nr 428)
(najprawdopodobniej H. Filipkiewiczówny)
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
36,5 x 44,3 cm, sygnowany l.g. "WW"
olej, płótno, 72 x 94 cm;
Na odwrocie numer ze spuścizny artysty:
"1171" oraz faksymile monogramu "WW".
Zestaw trzech rysunków z Wenecji:
Przystań, Plac przed bazyliką św. Marka,
Wnętrze bazyliki św. Marka
ołówek, papier, 22 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany).
olej, płótno, 38,2 x 70,3
nie sygnowany
na odwrociu pieczęć kolekcji rodzinnej artysty: 0079/WW3
olej, płótno, 180 x 100,6
sygn. przy pr. krawędzi monogramem wiązanym: WWeiss / 44
PEJZAŻ Z CZERWONYM DRZEWEM, 1905
olej, płótno,
45.8 x 60.8 cm
sygnowany l.d.: WW | 1905 (inicjały wiązane)
pastel, papier, 38 x 54,5 cm;
sygn. l.d.: WW (monogram wiązany)
Wenecja - wnętrze bazyliki Św.Marka
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi
ołówek, papier
28x22
Plakat reklamowy: Raut Artystyczny w Sali Sokoła w Krakowie,
1898; litografia;
wymiary: 630 x 1680 mm;
sygn. pl. monog.: WW.
Stan zach.: po konserwacji.
Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 221 (il.).