WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
...ona mu z kosza daje maliny...,
rysunek ołówkiem, tusz, 39 x 21 cm, sygn.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 40 x 32 cm, sygn.
Olej, płótno; 70 x 58,5 cm
Sygnowany p. d.: E Waniek 89
Na odwrocie napis: "Mojry" Klota, Lachesis, Aitropos | eug waniek 89
akwarela, ołówek, papier
48,5 x 70 cm
sygn. p.d.: e.waniek
olej, płótno
75 x 62,6 cm
sygn. p.d.: E Waniek 37, na odwrociu l.g.: Waniek / Kobieta z dziećmi, na blejtramie naklejka: Macierzyństwo / 1937
olej/ płótno, w ramie, 65 x 54 cm, 1992
Waniek Eugeniusz - ur. 1906. Emerytowany docent Wydziału Malarstwa.
gwasz/ papier, 31,5 x 22,5 cm, 1968
Olej, płótno; 70 x 58,5 cm
Sygnowany p. d.: E Waniek 89
Martwa natura z pędzlami, 1965 r.
olej/płótno, 65 x 54 cm
na odwrocie napis: `Eug. Waniek | 965 | Kraków`
Martwa natura z amorkiem, 2001 r.
olej/płótno, 50 x 70 cm, sygn.
Akwarela, papier, 23,5 x 16,1
Sygn. p. d.: e.w
Dekoracja z Bratniaka, 1930 r.
gwasz, tusz, papier;
sygn. p.d.: e.w. 1930;
wymiary: 21,5 x 24,5 cm. Praca po konserwacji
Martwa natura z okularami, 1965
olej, płótno, wym.: 66 x 54 cm
sygn. p.d.: E. Waniek; Na odwrocie naklejka z Galerii Sztuki P.P. Sztuka Polska ul. Floriańska 34
Olej, płótno; 40,8 x 59,8 cm Sygnowany l. d.: E. Waniek Na odwrocie napis: Eug. Waniek | "Zamek" "Bolków" | 1970
rysunek, tusz, papier,
32,5 x 22,5 cm ( w świetle p.partout),
sygn. l.d.: E. Waniek, 59, l.g.: Florjanka
olej/płótno,
46 x 38 cm,
sygn.
Olej, płótno; 40,8 x 59,8 cm
Sygnowany l. d.: E. Waniek
Na odwrociu napis: Eug. Waniek | "Zamek" "Bolków" | 1970