ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pejzaż nadmorski - Nicea, ok. 1928
olej, tektura, 30 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, 2011, kat. 36
olej, tektura; 33,5 x 47cm;
napis.p.d.: aneri
Wesołe miasteczko jesienią, ok. 1946
olej, tektura; 34,5 x 49,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Droga pod Obserwatorium w Woli Justowskiej, ok. 1965
olej, tektura; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Wnętrze mieszkania z owalnym lustrem, ok. 1918
olej, tektura; 46,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 90
olej, płótno; 30,3 x 46,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura, 43,5 × 60 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Aneri
Pejzaż z południa Francji, 1928 r.
olej, tektura, 42 × 63 cm
sygn. i dat. l.d.: Aneri/1928 r.
olej, tektura; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie napis: Riviera 1928
olej, tektura; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, z tytułem obrazu Pejzaż ze Szczawnicy I.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 48
olej, tektura; 68,5 x 48,5 cm;
sygn. p. g.: aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 87;
Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 56
Na plaży I - Artysta i jego modelka - Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno;
33,5 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalogu wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze
sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 74