MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 82 x 62 cm
sygnowany l.d.: `E. Markowski`
jedna z cyklu prac wykonywanych w latach 1979 - 1990
Estymacja: 43 000 - 50 000 zł
olej /płótno,
100 x 80 cm
sygnowany p.g.: `E. Markowski`, opisany na
odwrociu na blejtramie: `78/98 "Due Persone" 142`
Estymacja: 38 000 - 45 000
gwasz, papier,
46 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski (ołówkiem)
gwasz, papier,
45 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Markowski
olej/folia,
50,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `E. Markowski`
Estymacja: 7 000 - 10 000 zł
papier gwasz,
28 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Eug. Markowski
tusz, folia,
44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski
olej/płótno, 100 x 80 cm
opisany na odwrociu na blejtramie: `78/98 "Due Persone" 142`
olej, papier, 42 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno,
50 x 60
sygn. p.d.: E. Markowski
technika mieszana, płótno,
110 x 120 cm;
sygn. l. g.: E. MARKOWSKI i na odwrocie: E. MARKOWSKI.
Wyst.: Wystawa monograficzna Eugeniusza Markowskiego, Galeria "Zapiecek", Warszawa, styczeń 1977;
w załączeniu plakat z wystawy z reprodukcją obrazu.
olej, płótno;
100 x 80 cm
sygn. p.d. E.Markowski
Na odwrocie na krośnie (Techn. Ol. (100 x 80) E.MARKOWSKI "KOŃ"/ R.1970
gwasz, papier;
51,5 x 43 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. E.Markowski
U góry inskrypcja: Levius fit patientia (?) 1985
technika mieszana/papier,
29 x 42 cm,
sygn.
Dar Rodziny
papier gwasz,
sygn. p.d.: Eug. Markowski
Olej, akwarela, papier
wymiary w świetle passe-partout 47 x 36 cm