KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)
Drzeworyt;
wym.: 195 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz;
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt;
wym.: 280 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz; grafika po konserwacji.
drzeworyt;
wym.: 295 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Kulisiewicz 34.
drzeworyt;
wym.: 345 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: T Kulisiewicz;
Pejzaż z wiejskimi chatami, 1924 r.
akwarela/papier, 25 x 20 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Kulisiewicz - D [nieczytelnie] 24`
drzeworyt, papier,
29 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołowkiem)
drzeworyt papier
31x 23 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: Kulisiewicz (ołówkiem);
praca pochodzi z teki "Szelmbarlk" z 1931 r.
Biedacy (1931, z teki Szlembark)
sygn. p.d.
drzeworyt
29.9x21
gwasz, papier,
42 x 31 cm;
sygn. l. g.: Kulisiewicz
drzeworyt z teki Szlembark, 32 x 23 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz
Ouro Preto w Brazylii, praca z cyklu Wspomnienia z podróży, 1970 r.
tusz/papier, 38 x 50 cm
sygnowany p. g.: `Kulisiewicz`
tusz lawowany na papierze, 20,5 x 33 cm,
sygnowany p.d. "KULIS 63"
piórko, tusz, papier,
28,5 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Kulisiewicz 72
piórko, tusz, tusz lawowany, papier,
31 X 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Kulisiewicz 56.
Kobiety w polu - z cyklu Wieś w Gorcach
drzeworyt, papier, 18,8 x 21,8 cm (odcisk płyty);
p.d. Kulisiewicz 36;
l.d.: Kobiety w polu
zespół 10 rysunków (ołówek, długopis na papierze), na 8 planszach o śr. wymiarach 15 x 20 cm; trzy prace sygnowane TK.
OURO PRETO W BRAZYLII - PRACA Z CYKLU WSPOMNIENIA Z PODRÓŻY, 1970
pędzel, pióro, tusz, 39,3 x 52,6 cm, sygnowany p.g. "Kulisiewicz", na zaplecku nalepka z danymi o obrazie
Prace pochodzą ze zbiorów Leonarda Pietraszaka.
pędzel, pióro, tusz, 29 x 41,7 cm
w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Kulis / 12.7.68"